Muž nabízel parfémy, byl velmi otravný

Kolín – Že je v Kolíně zakázané nabízet parfémy v ulicích zřejmě nevadilo muži, který stál na parkovišti před supermarketem a snažil se své zboží prodat kolemjdoucím. Obyvatelé, kteří zavolali na místo strážníky, si stěžovali, že je muž velmi otravný a vlezl jim přímo do automobilu. Strážníci tedy vyjeli na místo. Zjistili, že u sebe nemá žádný doklad totožnosti a nemohl se tedy prokázat. Proto byl předvedený na policii. Poté cizinci městští strážníci uložili na místě nejvyšší možnou pokutu a činnost ve městě mu zakázali. Navíc ho upozornili, že pokud bude v Kolíně v této činnosti pokračovat, předají záležitost k řešení na Městský úřad.

Noc kostelů bude také v Maloticích

Malotice – Starostka seznámila zastupitele s celorepublikovou akcí Noc kostel a jejím cílem. Zastupitelům se myšlena pozvání všech lidí dobré vůle ke společnému setkání líbila, proto odsouhlasili, že se jako obec přidají. Nikdo ze zastupitelů se nevyslovil proti akci.

Potřeboval upevnit toaletu, zadarmo

Kolín – Jako zbytečný výdaj zřejmě připadalo muži z Kolínska kupovat šrouby k upevnění toalety. Ty však potřeboval, a tak si je v obchodě zkrátka vzal a chtěl odejít. Jenže ho načapala ostraha objektu, která na místo přivolala městské strážníky. Muž se k přestupku přiznal a strážníci mu dali blokovou poutu. Muže tak šrouby vyšli jistě dráž než na 139 korun, což je jejich cena.

Dávejte pozor před obecním úřadem

Krupá – Na návsi před obecním úřadem začaly stavební práce. Občané by proto při průjezdu stavbou měli být opatrní a dbát na zvýšenou pozornost. Stejně tak by měli být ostražití lidé, kteří okolo půjdou pěšky.

Muž se povaloval v zastávce autobusu

Kolín – Známý místní bezdomovec se povaloval pomočený, pod vlivem alkoholu v autobusové zastávce. Nebyl ohrožený na životě, proto ho strážníci vykázali, vzbuzoval totiž pohoršení.