Mění územní plán

Ždánice  - Na obecním úřadě je od počátku tohoto týdne k nahlédnutí projednaný a posouzený návrh územního plánu. Lidé mají možnost do změněného územního plánu nahlédnout do 22. listopadu. Námitky mohou podat pouze vlastníci pozemků nebo staveb dotčených návrhem veřejně prospěšných staveb, opatření a zastavitelných ploch a zástupce veřejnosti. Námitky lze podat nejpozději na veřejném projednání. To se uskuteční právě 22. listopadu od 14.00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu Ždánice. Námitky a připomínky i stanoviska lze uplatnit na obecním úřadě.

Ukradla drogerii za šest set korun

Pečky -  Nenapravitelná devatenáctiletá žena putovala do vazební věznice. V obchodním domě v Pečkách totiž odcizila deodoranty a krémy. Jejich celková hodnota přesáhla šest set korun.

Ve škole budou hovořit o drogách

Cerhenice -  Příští čtvrtek navštíví policisté Základní školu v Cerhenicích a s žáky budou besedovat o právním vědomí a drogách. Policista z pořádkové jednotky předvede žákům práci policie v terénu, předvede odváděcí páky i donucovací prostředky.

Potřebují finance

Dolní Chvatliny -  Starosta obce informoval o vývoji dokumentace ke kanalizaci. Upozornil také, že nejsou vypsané dotace, tudíž musejí s výstavbou počkat.

Spalovací pec v obci nechtějí

Černé Voděrady - Spalovací pec pro likvidaci uhynulých domácích mazlíčků v objektu bývalého kravína si místní nepřejí. Proti jsou nejen obyvatelé, ale také zastupitelé. Záporné stanovisko zastupitelstva i petice s podpisy občanů byly předané Krajskému úřadu. V připomínkách zazněly obavy za zápachu a zvýšení dopravního ruchu, kritika velikosti spalovacího zařízení a jiné.