Dopravní hřiště i minigolf opět slouží veřejnosti

Kolín – Dětské hřiště u Vodního světa, dopravní hřiště i hřiště na minigolf jsou opět po zimní přestávce v provozu. Dopravní hřiště je otevřené ve všední dny od 8 do 18 hodin o víkendu pak od 9 do 18 hodin. Provozní doba minigolfu je stejná. Při dešti se obě hřiště uzavírají bez nároku na vrácení vstupného.

Děti, namalujte obrázek podle Josefa Lady

Region – Svazek obcí Ladův kraj, do kterého mimo jiné patří také Louňovice, Mukařov nebo Říčany, vyhlásil již 7. ročník výtvarné soutěže pro děti ke 13. výročí narození Josefa Lady na motivy jeho literární tvorby pro děti. Soutěžit může každé dítě od 2 do 15 let. Odevzdat smí jen jedno dílo a vždy musí být uvedený literární motiv. Práci je třeba odevzdat do 28. října poštou nebo osobně na obecní úřad v Hrusicích. Díla posoudí odborná porota v čele s předsedou , kterým bude vnuk Josefa Lady.

Opěrná zeď je v havarijním stavu, zabezpečí ji

Louňovice – Opěrná zeď na Zvoničce je v havarijním stavu. Bude tedy zabezpečena a o dalším postupu rozhodnou zastupitelé na svém příštím zasedání.

Mají knihovny na zastávkách autobusu

Polepy – Čtenáři v Polepech mají další možnost k půjčení knížek. Na obou autobusových zastávkách v obci jsou malé knihovničky. Vedení obce by bylo rádo, pokud se knihy dostanou do oběhu, případně přibudou další knihy.

Kytičku v parku si mohou zasadit všichni příchozí

Kouřim – Svoji kytičku si mohou zasadit Kouřimští v rámci projektu Městský park – Pulsující srdce města v parku Na hradbách. Zahradník bude k dispozici. Lidé mohou přijít ve čtvrtek od 7 do 15.45 hodin.

Namontují vodoměry

Toušice – V Toušicích a v Mlékovicích dojde k montáži vodoměrů. První várka vodoměrů bude namontovaná již v pátek 31. března. Druhý termín montáže byl určený na 7. dubna.

Kvůli montáži kuchyně dostanou děti volno

Vitice – Děti čeká ředitelské volno. Požádala o něj ředitelka Věra Maksová z důvodu montáže nového vybavení školní kuchyně. Od 10. do 12. dubna nebude možný provoz kuchyně. Žáci tak zůstanou doma. Zastupitelé s touto možností jednohlasně souhlasili.

Vrbové konstrukce z Říčan uspěly ve stavbě roku

Říčany – V soutěži o nejlepší dřevěné stavby roku 2017 uspělo v kategorii nazvané dřevěné konstrukce také dílo Jířího Recha Vrbové konstrukce, které můžete vidět v Říčanech. Dílo se stalo vítězem veřejného hlasování. „Cílem ankety, kterou pravidelně vyhlašujeme, je podpořit dřevo jako naši významnou obnovitelnou surovinu,“ vysvětluje ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák. V anketě soutěžilo 113 dřevěných staveb a veřejnost jim poslala rekordních 49 241 hlasů.