Dokončili stavbu přístřešku
Ovčáry – V obci dokončili výstavbu zakrytého venkovního přístřešku s navazující zpevněnou plochou, na který získali podporu z grantového programu TPCA pro Kolínsko. Parket budou moci využívat místní hasiči, rybáři, sportovci, školy, mládež i další obyvatelé a návštěvníci obce nebo třeba zaměstnanci firem v průmyslové zóně, poslouží pro pořádání kulturních a společenských akcí, ale i k příjemnému setkávání se a popovídání. Zastřešené místo s dostatečným zázemím dosud v obci chybělo. Slavnostně se otevře v sobotu ve 14 hodin.

Předvedou například rychlostní výstup po větvích
Kolín – Mistrovství ČR ve stromolezení pokračuje v pátek na Kmochově ostrově workshopy a přednáškami pro odbornou i laickou veřejnost na téma péče o stromy ve městech a obcích. Sobota bude určena zejména základnímu kolu stromolezeckých závodů v pěti disciplínách – práce v koruně stromu, záchrana zraněného lezce, instalace lana do koruny stromu, rychlostní výstup po větvích a jištěný šplh. Zároveň budou probíhat aktivity pro děti a prezentace partnerů. Ve večerních hodinách bude vyhlášení nejlepších stromolezců ze základního kola závodů včetně předání cen závodníkům, rozhodčím a dobrovolníkům. Večer se uskuteční malý koncert arboristických kapel. V neděli budou závody pokračovat v otevřené disciplíně footlock head to head, následně se uskuteční finálový závod nejlepších ze základního kola a slavnostní zakončení.

Zastupitelé proberou byty i přidělení peněz organizacím
Český Brod – Zasedání zastupitelstva města se uskuteční ve středu 6. června od 18 hodin v obřadní síni českobrodské radnice. Zastupitelé se budou zabývat přidělením peněz z programu podpory aktivit v sociální oblasti a z programu podpory sportu, kultury a volného času. Jednat budou také o pravidlech privatizace bytového fondu v majetku města nebo o žádosti obce Tismice o zřízení úsekového měření.

Městys už má peníze na přestavbu první části cukrovaru
Cerhenice – Zchátralý areál bývalého cukrovaru hodlá vedení Cerhenic zcela přeměnit. Na jeho přední část, která je již v majetku městyse, jsou už zajištěné finanční prostředky. „O zbytek peněz každý den bojujeme. Máme vydána veškerá stavební povolení, změnili jsme kvůli tomu územní plán, a tak věříme, že se nám naše úsilí vrátí,“ řekl starosta Marek Semerád. V cukrovaru by postupně měly vzniknout tři nové zóny. Z budov někdejších kanceláří, po demolici bývalé vrátnice a váhy, vzniknou dílny pro pracovní vyučování pro základní školu. Z bývalé ubytovny budou sociální byty a ze dvou ošklivých budov skladů a technologie pak parkovací dům.