Regulační plán památkové zóny projednají v KD Svět

Český Brod – Veřejné projednání návrhu regulačního plánu městské památkové zóny a jejího okolí se pro předpokládaný velký zájem přesouvá do sálu kulturního domu Svět. Uskuteční se tam v pondělí 13. května od 18 hodin a přijít diskutovat může samozřejmě kdokoli ze zájemců.

Vyběhl z obchodu, dostihl zloděje

Kolín – Když městští strážníci kontrolovali prostor před nádražím, vyběhl najednou majitel nedalekého obchodu a dostihl zloděje. Ten mu v prodejně odcizil sýr za dvacet korun. Strážníci dotyčného výtečníka s bydliště na ohlašovně městského úřadu znají jako problémovou závislou osobu. Vzhledem k tomu, že má na svém kontě už řadu přestupků proti majetku a poslední přestupek byl řešen maximální pokutou, neřešila se událost na místě, ale putuje na odbor správních činností a přestupků.

Město je nově zapojené do projektu Česká Obec

Český Brod – Město je nově zapojené do projektu Česká Obec. Jedná se o mobilní aplikaci přímo spojenou s radnicí, takže o dění ve městě lze informovat okamžitě. Aplikace pracuje s fotografiemi, videi, textem i externími odkazy. Nalézt je v ní možné nejen důležité kontakty po Českém Brodě, ale aplikace pracuje i s kalendářem ve mobilním telefonu uživatele, takže si lze například upoutávky na kulturní akce do kalendáře přímo ukládat.