Dojde k přerušení dodávky vody v obci

Nučice – Přerušení dodávky vody je naplánované v čase od 8.00 hodin do 14.30 hodin. Dodávka vody bude přerušená v celé obci z důvodu plánované odstávky čerpací stanice, kde dojde k výměně trafa.

Poplatek za odpady je stejný jako loni

Krupá – Poplatek za odpady a psy zůstává pro tento rok stejný jako v minulém roce. Zaplatit lze v hotovosti do pokladny obce nebo na účet obce. Platit lze již od 4. ledna do 28. února. Při platbě na účet uveďte jako variabilní symbol číslo nemovitosti. Výše poplatku za odpady je 750 korun za osobu, osvobození na druhé a další dítě zůstává. Za psa zaplatí občané 50 korun, za každého dalšího psa v domácnosti pak 70 korun.

Plastový odpad připravte před své domy

Kouřim – Svoz žlutých pytlů s plasty, nápojovými kartony a drobným polystyrenem, dále svázaných a vytříděných balíků papíru i skla je naplánovaný na 29. ledna. Věci, které chcete odvézt připravte před své domy do 8.00 hodin.

O peníze pomohou požádat dotací

Kostelec n. Č. l .- Organizace zabývající se volnočasovými aktivitami si mohou začít připravovat žádosti o finanční příspěvek z rozpočtu města na letošní rok. Zastupitelstvo města na podzim schválilo, že o finanční příspěvek bude možné požádat formou individuální dotace. Stejným způsobem se žádalo v minulém roce. Pro ulehčení práce při sestavování žádosti připravil výbor pro volnočasové aktivity vzor žádosti včetně příloh, ten je k dispozici na webu města i na oddělení kultury na městském úřadě.