V obci nepůjde elektrická energie

Černé Voděrady – Černokostelecká, nám. lípy svobody, Zvánovická, Přestavůrka, Pionýrů, Ondřejovská, Hačecká, Havírna, Františka Groha, Dolina, Borka, Slepá, V Uličce, Střímelická – to jsou ulice, kde nepůjde elektrická energie. Její přerušení je naplánované na 24. února. Proud nepůjde od 7.30 hodin do 15.30 hodin.

Pomoci přijedou z finančního úřadu

Kostelec n. Č. l. – Pracovníci finančního úřadu z Říčan přijedou do Kostelce nad Černými lesy, aby lidem pomohli vyplnit daňová přiznání. Přijedou 17. března od 16.00 hodin do 19.00 hodin.

Zůstanou i nadále v mikroregionu

Jevany – Zůstat nebo nezůstat členem mikroregionu Černokostelecko? Takovou otázku si pokládali zastupitelé obce Jevany. Členský příspěvek činí 20 korun na obyvatele a rok, což v případě Jevan znamená zaplatit asi 14 tisíc korun za letošní rok. Zvýhodněna je však na druhou stranu obec při žádostech o dotace. V mikroregionu jsou navíc všechny obce, které spadají do stejného školského obvodu, tedy obvodu Kostelce nad Černými lesy, kde se neustále řeší kapacita školy. Vedení obce se nakonec právě z důvodu školské péče rozhodlo v mikroregionu zůstat. ⋌