Poplatky můžete platit od února

Bečváry – Bečvárští jsou povinni uhradit v letošním roce poplatek za likvidaci komunálního odpadu a poplatek za psa. Poplatky se dle informací z obecního úřadu vybírají od 1. února. Poplatek za likvidaci odpadu je 700 korun za poplatníka hlášeného k trvalému pobytu. Stejnou částku zaplatí za nemovitost ten, kdo není v obci k trvalému pobytu hlášený. Poplatek je splatný jednorázově nejpozději do 30. dubna nebo ve dvou stejných splátkách se splatností nejpozději 30. června. Poplatek za psa je 50 korun a činí ho majitel psa. Zaplatit lze dvěma způsoby, a to bezhotovostním převodem na účet obce, kdy musíte jako variabilní symbol uvést číslo popisné nebo složením hotovosti v pokladně obecního úřadu.

Opraví stávající volební místnost

Barchovice – Volební místnost na obecním úřadě v Barchovicích se dočká opravy. O tom, kdo ji provede rozhodnou cenové nabídky. Informovali o tom zastupitelé na zasedání. Stejně tak se občané dozvěděli, že obec koupí nový kancelářský stolní počítač pro potřeby obecního úřadu.

Nepůjde elektrická energie v obci

Mukařov – V obci nepůjde elektrická energie. Přerušení dodávky elektřiny je naplánované na čtvrtek 7. ledna. Elektrika nepůjde od 7.30 hodin do 15.30 hodin.

Zveřejnili plán akcí na tento měsíc

Kouřim – Kouřimští zveřejnili plán akcí a aktivit na tento měsíc. Podle tohoto plánu se v Kouřimi 15. ledna uskuteční zápis do 1. třídy Základní školy Miloše Šolleho, a to od 13.00 hodin do 16.00 hodin. Na sále radnice se 23. ledna sejdou ti, které zajímají aktivity pro park, aby v rámci projektu Městský park – pulsující srdce města společně naplánovali další aktivity v parku. Prostor bude samozřejmě pro nejrůznější nápady. Zájemci se sejdou od 14.00 hodin do 16.00 hodin. 29. ledna svezou kouřimští žluté pytle s plasty, nápojovými kartony a drobným polystyrenem. Uskuteční se také svoz svázaných, vytříděných balíků papíru a skla. Vše je třeba přichystat před své domy do 8.00 hodin. Předpolední den v měsíci pak otevře technický dvůr, a to od 8.00 hodin do 9.00 hodin. Poslední lednový den pak mají kouřimští občané možnost odložit před své domy železo. Město pak žádá občany o zametení. ⋌

Přijďte se podívat, jak se vyučuje

Radim – Rodiče i budoucí prvňáčci se mohou zúčastnit výuky ve škole. Ukázka výuky v 1. ročníku je pro předškoláky připravená na úterý 12. ledna od 8.00 hodin do 10.00 hodin. Ukázka se uskuteční v budově základní školy v 1. třídě. Výuka bude řídit paní učitelka Edita Hrubešová, vyučující prvního ročníku. Po ukázce budou mít rodiče možnost si prohlédnout základní školu a také pohovořit si s vyučujícími.