Na ostrahu zaútočila žena slzným plynem

Český Brod – Šestatřicetiletá žena kradla v jedné z prodejen čokolády. Celkem si vzala pět tabulek od dvou značek. Poté, co prošla pokladnami bez placení, byla ostrahou požádaná o předložení tašky. Tu však neukázala a napadla ostrahu slzným plynem, tašku nechala na místě a utekla. Žena se takto chovala přesto, že měla podmíněný trest v délce jednoho roku se zkušební dobou tří let pro spáchání krádeže.

Opět jednali o dotace na sochy v obci

Klášterní Skalice – Smlouva o zabezpečení přípravy žádosti o dotaci na akci Sochy byla jedním z bodů zasedání zastupitelů v Klášterní Skalici. V brzké době by tak mohlo dojít k renovaci dalších památek v obci.

Jeden žebral o peníze na alkohol, druhý pak vybíral odpadkové koše

Kolín – Ve večerních hodinách obtěžoval nakupující před supermarketem spoluobčany problémový muž. Ten žebral peníze na alkohol. Strážníci mu dali za jeho chování blokovou pokutu. V okolí obchodu mezitím jeho společník vybíral odpadkové koše. Městští policisté nakonec z místa vykázali oba muže.

Kouřimští mají nabitý víkend

Kouřim – Kouřimští budou mít nabitý víkend. V pátek mohou navštívit Noc kostelů ve farnosti u sv. Štěpána, a to od 18.00 hodin do 22.00 hodin. V sobotu pak bude pro pracanty otevřený od 8.00 hodin do 10.00 hodin technický dvůr a na děti čeká oslava Mezinárodního dne dětí. Oslavy jsou naplánované na odpoledne od 15.00 hodin do 19.00 hodin. V neděli pak mohou občané Kouřimi odložit železo před své doby. Poté by měly zamést chodníky. Pro děti jsou v tento den již od 8.00 hodin ráno připravené rybářské závody na rybníku Horák.

Jel vlakem bez lístku, vykázali ho

Kolín – Právě v Kolíně skončila cesta jednoho cestujícího z rychlíku, který směřoval na Havlíčkův Brod. Muž byl totiž vzhledem k nevhodnému chování vykázaný z přepravy. Navíc prý neměl jízdní doklad, který by ho opravňoval k vy užití vlaku. Na místo se vydali strážníci. Ti zjistili, že muž pobývá na jedné z kolínských ubytoven. Prostřednictvím policie ho pak prolustrovali a následně vykázali z prostorů nádraží.

Na setkání Kostelců také na kole

Kostelec n. Č. l. – Z Kostelce nad Černými lesy na kole až na Hanou. Cyklisté prý z Kolínska do Kostelce na Hanou nepojedou poprvé, jízdu již jednou v rámci setkání měst se stejným názvem absolvovali. Setkání Kostelců se koná 20. června, cyklisté vyjedou o tři dny dříve. Zájemci na tuto cestu jsou již závazně přihlášeni. Bylo potřeba totiž objednat noclehy během cesty a v samotném cíli jízdy. Trať bude dlouhá zhruba 220 kilometrů.

Pitbul napadl jiného psa, nezranil ho

Kolín – Venčení psa se pro jednu ženu z Kolína stalo otřesným zážitkem. Jejího zvířecího miláčka totiž u Výfuku napadl pitbul. Žena však i v této chvíli zachovala klidnou mysl a zavolala na městskou policii. Strážníkům oznámila co se děje, a kde se nachází. Ti přijeli na místo. Zjistili, že průvodce psa, Amerického pitbulteriera, neměl psa na vodítku. Tím pádem neměl pod kontrolou ani jeho jednání. Napadený pes oznamovatelky naštěstí neměl žádná zranění. Majitel pitbula dostal blokovou pokutu.