Skauti prodejem perníčků podpoří kočičí útulek
Červené Pečky – Na náměstí 1. máje v proluce vedle cukrárny se sejdou zájemci, aby přivítali advent. Doprovodný program si připravily dívčí oddíly skautek a chybět nebude společné zpívání koled. Skauti si připravili také vánoční perníčky. Případný dobrovolný příspěvek pomůže kočičímu útulku v Kutné Hoře. Akce začíná v 17 hodin. O den později rozsvítí stromeček také v Bořeticích. Přítomní si kromě obvyklého občerstvení budou moci pochutnat na adventním guláši a klobáskách. S sebou si vezměte hrníčky na teplý nápoj. Vánoční akce začíná v 16.30 hodin u úřadovny.

Hledají zpěváky všeho věku
Polní Voděrady – Voděradští hledají amatérské zpěváky všeho věku do pěveckého sboru, který bude vystupovat 16. prosince v bývalé škole. Zkoušky se konají každou neděli od 14 hodin u Chládů.

Děti půjdou čertovskou stezkou a napíší Ježíškovi
Žabonosy – Adventní odpoledne s Mikulášem si přichystali v Žabonosech. Na programu bude psaní dopisu Ježíškovi, rozsvícení vánočního stromu a připravená bude také čertovská stezka za Mikulášem. Začátek je v neděli v 16 hodin. Zajištěné budou teplé nápoje.

Vyrobí adventní věnce
Vyžlovka – Výrobu adventních věnců mají v plánu v Hotelu Praha na Vyžlovce. S sebou si musíte přinést svíčky a mašličky. Chvojí, korpus i bodce na svíčky budou k dispozici. Dílna se koná v pátek od 16 do 19 hodin.Čeká je čertovské odpoledne
Zásmuky – Čertovské odpoledne mají zásmučtí sokolové naplánované na sobotu. Připraveno bude spoustu hrátek a soutěží pro nebojácné děti. Akce začne v zásmucké sokolovně v 15 hodin. Na děti se těší obávaná trojice čert, Mikuláš a anděl.

Jan Burian bude hovořit o Ekologii duše
Kolín – Písničky a vyprávění na téma současného života člověka obklopeného médii, ohromovaného supermarkety a superstary má připravené Jan Burian. Co se dá dělat, abychom si uchovali zdravý rozum a kulturní úroveň a pokusili se být šťastni se dozvědí diváci dnes od 19 hodin v divadelním klubu Scapino.

Číst budou tentokrát dětem
Český Brod – Živé čtení pro děti je naplánované na dnešní den. V knihách budou děti hledat zimní pohádky, příběhy a básničky. Akce začíná v 16 hodin. 

Výstava pohlednic je k vidění tři dny v týdnu
Zásmuky – Sbírku pohlednic a vánočních přání v retro stylu můžete vidět v zásmucké knihovně. Zajímá vás historie posílání vánočních pozdravů? Pak do prostor zavítejte vždy ve výpůjčních hodinách, tedy v pondělí, ve středu nebo v pátek od 7.15 do 11 nebo od 11.30 do 17 hodin. Výstava bude k vidění po celý prosinec a poté až do 5. ledna. 

Mikulášská je naplánovaná nejen pro děti
Polní Voděrady – Mikulášská nadílka pro děti se koná v budově bývalé školy v sobotu od 14 hodin. Večer si pak mikulášskou užijí také dospělí. Koná se totiž zábava. K tanci a poslechu zahrají Kapři od 20 hodin.

Advent přivítají u klubovny hasičů s uměleckým kovářem
Vitice – Vitičtí chtějí přivítat advent. Přichystané je vystoupení mateřské a základní školy. Akce začne u klubovny hasičů od 15.30 hodin, kdy budou místní moci obdivovat práci uměleckého kováře. O hodinu později dojde k rozsvícení Vánočního stromečku. 

Zazní Ave Maria z úst členů opery Národního divadla
Radim – Adventní koncert si Radimští opět užijí v kapli Nejsvětějšího Vykupitele, která je nově zrekonstruovaná. Naplánovaný je na pátek od 18 hodin. Představí se členka opery Národního divadla v Praze Irina Rurac a její kolega Jakub Hrubý. Na varhany zahraje Petr Hostinský. V programu koncertu mimo jiné zazní nejznámější Ave Maria.

Rozsvítí vánoční strom
Malotice – Advent v Maloticích zahájí v sobotu od 16 hodin. Kromě rozsvícení vánočního stromu se lidé mohou těšit na malotický betlém a chybět nebude ani občerstvení v podobě svařeného vína, čaje a perníku. 

Tradiční rozsvěcení stromečku bude u zvoničky
Klučov – Tradiční rozsvěcení vánočního stromu se na klučovské návsi u zvoničky koná v neděli od 16 hodin. Těšit se můžete na vystoupení dětí z mateřské školky. Přijďte se zahřát svařeným vínem a připomenout si, že se blíží čas vánoc. Během večera si můžete zakoupit výrobky dětí z mateřské školy.

Vánoční jarmark připomene vánoční zvyky  
Plaňany – Připomenout vánoční zvyky, udržet tradici vánočního jarmarku a vzájemně se blíže poznávat. To jsou cíle jarmarku, který plaňanská základní škola pořádá každoročně na počátku adventu. Letos tomu nebude jinak. Žáci, kteří měli zájem se projektu účastnit, se setkávali od poloviny listopadu v rámci dílen. Výstupy společného setkávání žáků a učitelů si budou moci zájemci z řad rodičů i široké veřejnosti zakoupit ve čtvrtek na prostranství u sochy sv. Jana Nepomuckého. Jarmark začne v 15.30 hodin a potrvá do 17 hodin. V 16.30 bude slavnostně rozsvícený vánoční strom. Součástí jarmarku je tradičně také pěvecké či herecké vystoupení žáků základní školy. Samozřejmostí je občerstvení, kde nechybějí teplé nápoje. Jde o první z řady adventních akcí v městysi Plaňany.

Advent zahájí na náměstí  
Kouřim – Kouřimští zahájí advent již ve čtvrtek. Již od 16 hodin bude na Střelnici k vidění výstava nazvaná Kouzlo vánočního stromečku, kde návštěvníci uvidí různě ozdobené stromečky. Naplánovaný je průvod adventních světýlek od Základní školy Miloše Šolleho, který vyjde v 16.45 hodin. Konat se bude také sbírka pro psí útulek v Dolních Chvatlinách. Nosti lze granule, tablety, rýži nebo staré povlečení a ručníky. O kulturní program se postará taneční orchestr Tox z Kněžiček. V rámci akce dojde na losování výherců z křížovky v listopadovém zpravodaji a losovat se bude také deset dárků z andělské pošty. Přítomní budou moci navštívit vánoční trh a koupit si například občerstvení vonící vánočním časem. Samozřejmě dojde také na slavnostní rozsvěcení vánoční výzdoby. Kromě stávající výzdoby města čeká na Kouřimské také malé překvapení.