Silnice se bude opravovat více než čtvrt roku
Kounice/Bříství – Na silnici č. lI/272 Kounice – Bříství se bude opravovat povrch. Od pondělí proto bude uzavřená, a to až do začátku září. Délka objížďky ve směru Kounice – Sadská je 18 kilometrů, ve směru Sadská – Český Brod pak 21 kilometrů. Ze směru od Českého Brodu do Sadské a Nymburka se bude jezdit přes Vykáň a Mochov, ve směru od Sadské a Nymburku povede objížďka přes Milčice, Tatce, Skramníky a Chotouň.

Vlaky nebudou zastavovat v Rostoklatech a Tuklatech
Kolínsko – Od soboty od 8:30 hodin nepřetržitě do neděle do 16:40 hodin bude výluka na železniční trati v úseku Úvaly – Český Brod. Během výluky nebudou osobní vlaky linky S1, které končí nebo začínají ve stanici Český Brod (kromě vlaků Os 9365 a Os 8614), a navíc také osobní vlak Os 9312 obsluhovat zastávky Rostoklaty a Tuklaty. Cestující využijí ostatní spoje.

Bývalá fara prochází opravou
Tuklaty – Nejnutnější vnitřní úpravy budovy fary jsou už téměř hotové, začíná se pracovat na exteriérech. Obec získala dotaci na instalaci vytápění, opravu oken a zateplení stropu. Tyto práce by obec ráda udělala během následujících tří let. Z Tuklat odešla i žádost o dotaci na opravu komínu v půdním prostoru, ta by se mohla uskutečnit ještě letos. Bývalá fara je architektonickým unikátem, zapadá spíše do typu zámeckých staveb s ústředním sálem, který se v Čechách objevuje od počátku 18. století (Liblice, Karlova Koruna, Veltrusy).