Město koupilo pozemek u Radimského mlýna
Kolín - Město se stalo vlastníkem pozemků u Radimského mlýna, kupní smlouva už je podepsaná městem i oběma dnes už původními soukromými vlastníky. Jedná se o pětimetrový pruh od mlýna směrem k lávce, na němž se plánuje úprava zeleně, umístění laviček apod. „Zkrátka zpříjemnění břehů, kam si bude možné hezky sednout. Jsme opravdu rádi, že se to podařilo,“ říká místostarosta Michael Kašpar. Výsledkem koupě přibližně jednoho tisíce čtverečních metrů za cenu 600 korun metr by mělo být rozšíření malé promenády kolem Labe.

Chystají parkoviště v Březinově ulici
Kolín - V rámci postupně vytvářené koncepce parkování v Kolíně se město nyní pouští do přípravy nového parkoviště v Březinově ulici. Radnice již vyhlásila výběrové řízení na stavební firmu, která parkoviště vybuduje na místě nepříliš využívaného travnatého hřiště před garážemi. Parkoviště pojme 35 osobních aut a hotové by mělo být do konce léta.

Na necelé tři dny nahradí vlaky autobusová doprava
Kolínsko – Od pondělí čeká na cestující na železniční trati Pečky – Kouřim výluka. Začne v 8:55 hodin a potrvá do středy do 14:34 hodin. Všechny vlaky v této době nahradí autobusy, které budou jezdit po třech linkách: linka M (minibus) pojede přes všechny zastávky na trase Pečky – Plaňany – Kouřim a opačně; vybrané spoje budou zajíždět i do zastávky Chroustov. Linka V (Vrbčany) pojede přes všechny zastávky na trase Pečky – Vrbčany a opačně, linka P (přímá, Plaňany) pojede přímo mezi zastávkami Pečky – Plaňany a opačně.

Nový pěvecký sbor má za sebou první vystoupení
Úvaly – První vystoupení má za sebou nový ženský pěvecký sbor Městského domu dětí a mládeže Úvaly. Jmenuje se Vocali a působí pod vedením Jiřiny Jiřičkové. Vznikl teprve vloni v říjnu a již se rozhodl pro první představení divákům, které mělo velký úspěch. Nyní sbor hledá další členky. Zájemkyně se mohou přijít podívat každou neděli od 18 hodin do domu dětí a mládeže.