Ve dvou ulicích vyrostou ukázková kontejnerová stání
Kolín – Město plánuje nová kontejnerová stání v Bezručově a Tyršově ulici. „Současná ošklivá, polorozpadlá stání hodně své okolí hyzdí. Rozhodli jsme se proto před městskými domy vybudovat ukázková stání, abychom i ostatním sdružením vlastníků předvedli, jak by do budoucna mohla stání vypadat,“ uvedl starosta Vít Rakušan. Práce vyjdou 812 tisíc korun. 

Městys jedná o koupi sokolovny
Cerhenice – Vedení městyse jedná o koupi sokolovny tak, jak o tom rozhodli obyvatelé v referendu. Aktuálně se pracovní skupina složená ze zastupitelů snaží dospět se soukromým majitelem ke shodě na výši ceny. Rozdíl představ obou stran je cca 700 tisíc korun. „Tyto peníze by pak městys mohl investovat do svého rozvoje, oprav a dalšího komfortu pro své občany. Musíme tedy najít cestu, jak sokolovnu získat za rozumnou cenu a sblížit naše finanční představy. Současně jsme garantovali novému provozovateli, že jeho nájemní vztah převezmeme. Zastupitelstvo schválilo, že jeho smlouvu budeme respektovat,“ uvedl starosta Marek Semerád.

Bioodpad se letos bude poprvé svážet příští týden
Kolín – V týdnu od 26. do 30. března se uskuteční svoz bioodpadu. Další termíny budou stanoveny v nejbližší době. 

Soutěž na přeměnu parku byla právě vyhlášena
Kolín – Radnice aktuálně vyhlásila soutěž na architektonicko – krajinářské řešení Komenského parku. Společnosti mohou své návrhy podávat do 14. května. Hotový projekt by tedy mělo mít město k dispozici příští rok. Rok 2020 by pak mohl být tím, kdy park dostane zcela novou podobu. Předpokládaná cena úprav je kolem 19 milionů korun. Město chce optimalizovat cesty, dát parku širší souvislosti s okolím, vylepšit vstup, který je teď na některých místech zatarasen různými plakátovacími plochami. Plánují se úpravy dřevin, doplnění mobiliáře, případně nějakého nového prvku, například kašny.