Ti už samozřejmě měli přípravy této tradiční hojně navštěvované akce v plném proudu a investovali do nich nemálo zdrojů jak lidských sil, tak finančních.

Čipové karty se stále mění za stávajících podmínek

Současný provozovatel Městské hromadné dopravy v Kolíně, společnost Arriva východní Čechy informuje, že budou i nadále vydávány měsíční i čtvrtletní kupóny. Prodej čtvrtletních kupónů bude ukončen ve čtvrtek 31. října a měsíčních v úterý 31. prosince, to vše s ohledem na to, aby platnost u obou kupónu skončila nejpozději k poslednímu lednu příštího roku. V případě nutnosti výměny stávající čipové karty kvůli poškození nebo nefunkčnosti budou i nadále vydávány nové karty za stávajících podmínek.

Turistická oblast se poohlíží po logu a logotypu

Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko vyhlásilo soutěž na vytvoření loga a logotypu spolku. Cílem je prezentace turistické oblasti Kutnohorska, Kolínska a Čáslavska. Nový vizuální styl by měl reprezentovat obce, neziskové organizace i podnikatele. Soutěž je otevřena pro širokou veřejnost a její uzávěrka je v pondělí 21. října ve 14 hodin. Porota vybere do pátku 1. listopadu tři vítězné návrhy.

V Březinově a Moravcově ulici v Kolíně se pracuje na poslední etapě rekonstrukce, druhá etapa je již zprovozněna v předčasném užívání.
KRÁTCE: V Březinově a Moravcově ulici se pracuje na poslední etapě

Řeší, zda chtějí mít příště kolotoče přímo na náměstí

Anketu, jak lidé hodnotí posvícení, vyhlásila nyní radnice mezi obyvateli města. Tradiční posvícení se slaví v centru Českého Brodu, kam se sjíždí atrakce a lunaparky, jeho součástí je ohňostroj, posvícenská zábava a také mše svaté v kostele sv. Gotharda. Radnice chce od svých obyvatel vědět, zda chtějí mít pouťové atrakce přímo v centru města, či do jaké míry jim vadí omezující dopravní opatření s posvícením spojená. Anketu lze na webu města vyplnit do pátku 11. října.

Našli černou skládku i s adresou a telefonním číslem autora

Zajímavý případ černé skládky řeší v těchto dnech v Radimi. Pár metrů od sběrného dvora někdo vyhodil díly od elektroniky. Ovšem nikoli anonymně, ale v krabici s adresou a dokonce i telefonním číslem. Starosta Martin Sýkora proto dotyčnou osobu přes sociální sítě vyzval, ať se dostaví na obecní úřad s vysvětlením. A to do pátečního poledne. Jinak hrozí, že se dámě na adrese uvedené vrátí odpad na dvorek.

U Velimi vzniká cyklostezka.
U Velimi vzniká cyklostezka