Silnice dotčeného úseku dostane novou živičnou vrstvu. Vedení Kolína upozorňuje na to, že řidiči budou muset počítat s dočasným zhoršením dopravní situace, průjezd bude omezený, stejně tak parkování a přístup k domům.

Skauti vystavují v Dobré čajovně

Kolín - Kolínští skauti zvou na vernisáž fotografií Jaroslava Dvořáka ve středu 27. března od 17 hodin do Dobré čajovny Na Hradbách. Fotografie doplňuje grafika Jiřího Vančury a další výtvarná díla, která se vztahují k výročí osmdesáti let, kdy poprvé vyšly Rychlé šípy Jaroslava Foglara.

Jako jedna z postav jeho dalšího seriálu Psáno na březové kůře od jejich výtvarníka Marko Čermáka se představí Miloš Kim Houdek. Skupina Kolíňáků, kde působil s dalšími trampy se potkávala s Marko Čermákem a dalšími poblíž Kolína, lze říci, že brouzdali ve stejném potoce. Vernisáž pokračuje oslavou a setkáním v Restaurantu Dolce Vita. Zváni jsou všichni a také především členové 4. oddílu Vlků.

Ještě je čas zaplatit poplatky za psa

Kolín – Až do konce března mají pejskaři čas na zaplacení poplatku za psa. Pokud nezaplatíte do 31. března, správce poplatku vyměří poplatek platebním výměrem a zaplatíte trojnásobek, upozorňuje městský úřad.

V roce 2019 zaplatíte 200 korun za každého psa v domech rodinných; 500 korun v domech ostatních. 750 korun potom budete platit za druhého a každého dalšího psa v domech ostatních. Rovných 100 korun jako poplatek platí za každého psa držitel invalidního, starobního, vdovského a vdoveckého důchodu, pokud jde o jediný zdroj příjmu, případně poživatel sirotčího důchodu.

Uklízeli odhozené stříkačky na několika místech

Kolín – Je to problém mnoha měst a Kolín na tom není jinak. Řeč je o odhozených stříkačkách po narkomanech. Takový nález ohlásila městským strážníkům sociální pracovnice kolínského městského úřadu.

„Na místo se dostavila hlídka Městské policie Kolín, která stříkačky odklidila do sběrného kontejneru na nebezpečný infekční odpad. Další injekční stříkačky byly terénními sociálními pracovníky MěÚ Kolín nahlášeny na linku 156 o půl třetí odpoledne,“ uvedla Helena Honkiszová, mluvčí kolínských strážníků. Narkomani odhodili stříkačky v ulici Antonína Kaliny. „Hlídka MP Kolín také tento nebezpečný infekční materiála bezpečně zlikvidovala,“ dodala Honkiszová.

Poctivá nálezkyně odevzdala peněženku

Kolín – Našla peněženku a vrátila ji s doklady a finanční hotovostí. Poctivá nálezkyně peněženku objevila ve Školské ulici. „Strážníci provedli nezbytnou administrativu a vyrozuměli telefonicky majitelku ztracené věci,“ okomentovala případ Helena Honkiszová, mluvčí kolínské městské policie. Majitelka peněženky si ji poté vyzvedla na služebně strážníků.

Dobrý příklad pro děti to rozhodně nebyl

Kolín – Nejlepší příklad do života rozhodně nedal dětem před několika dny muž, který vinou společenské únavy ulehl poblíž mateřinky ve Štítného ulici. Strážníkům situaci nahlásila obyvatelka lokality. „Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která uvedenou lokalitu zkontrolovala. Místního problémového muže strážníci probudili a nasměrovali k domovu. Muž uposlechl a místo opustil,“ řekla k případu Helena Honkiszová, mluvčí kolínských policistů.

Pomáhali opeřenci, zamotal se do vlasce

Kolín – Neobvyklým případem se zabývali kolínští strážníci v ulici Na Pustině. Někdo totiž nalezl v ulici datla, který je zamotaný do vlasce. „Strážníci se dostavili na místo, kde zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě,“ okomentovala výsledek výjezdu strážníků Helena Honkiszová. Muži zákona opeřenci v nesnázích pomohli. „Strážníci vlasec opatrně odstranili a nezraněného datla vypustili zpět do přírody,“ popsala mluvčí strážníků šťastný konec.