Pokud dotace vyjde, dojde k vyrovnání terénu, celá plocha bude mít plošnou drenáž. Po stranách vyrostou šatny s výtokem užitkové vody, která by měla obsloužit celou hrací plochu. Přibudou nové branky včetně sítí.

Oprava průtahu začne zhruba o tři týdny déle

Pečky – Zahájení rekonstrukce průtahu městem, které bude provádět Středočeský kraj, se v úterý neuskuteční. Posouvá se zhruba o tři týdny. „O uzavření průjezdu okolo vodárny, příjezdu a parkování u nádraží a přesunu autobusových zastávek budeme obyvatele a cestující minimálně týden předem informovat,“ dodala starostka Alena Švejnohová.

Archeologický ústav opět pracuje u sv. Bartoloměje

Kolín – Městští radní schválili výjimku na oslovení Archeologického ústavu Akademie věd ČR jakožto jediného uchazeče na provedení záchranného archeologického výzkumu v rámci revitalizace areálu chrámu sv. Bartoloměje. Jak připomněl starosta Vít Rakušan, tento ústav je jediným akreditovaným pracovištěm v republice, který je schopný tento průzkum udělat. „Nevybrali jsme si tedy svévolně jedno pracoviště, které bychom chtěli zvýhodnit, jiné prostě v České republice není,“ dodal Vít Rakušan.

Autobusy už mohou projíždět

Třebovle – Kvůli aktuální uzavírce při opravě vozovky mezi obcí Třebovle a místní části Borek nemohla autobusová linka Pražské integrované dopravy číslo 662 jezdit po své pravidelné trase. Původně to tak mělo být až do konce měsíce. Po dohodě se zhotovitelem stavby došlo ale ke zkrácení termínu výluky. Od nynějška je obousměrný průjezd autobusům umožněn, takže už jezdí podle normálního jízdního řádu. Tato výjimka se týká pouze autobusových spojů, nikoli dalších aut.

Pro myslivce postavili halu na skladování krmení

Cerhýnky – Cerhenické myslivecké sdružení řešilo problém, že dostalo výpověď z nájmu soukromých prostor, kde dosud skladovalo především krmení pro zvěř na zimní období. Bývalou stodolu pak majitel prodal. „Slíbili jsme, že myslivce nenecháme na holičkách,“ podotkl starosta Marek Semerád. A tak nechal městys pro potřeby myslivců na okraji Cerhýnek vybudovat plechovou halu. Pozemek dostal spolek od městyse do dlouhodobém pronájmu pod podmínkou dobré a pravidelné údržby.

V sobotu se nekonají prohlídky sv. Bartoloměje

Kolín – Na Bílou sobotu regionální muzeum neprovádí prohlídky chrámu sv. Bartoloměje. Na Velikonoční pondělí je muzeum včetně turistického informačního centra pro veřejnost uzavřeno.