Kmochův Kolín uzavřel centrum
Kolín – Mezinárodní festival dnes už nejen dechová hudby Kmochův Kolín je tu, konkrétně jeho kulatý 55. ročník, a s ním i uzavření centra města nejprve kvůli stavbě pódia a následně samozřejmě kvůli spoustě koncertů a vystoupení. Až do neděle je proto zcela uzavřen vjezd na Karlovo náměstí. Objízdná trasa vede od pekařství Hankovec Pražskou ulicí, následně doprava ulicí Na Hradbách, pak do ulice Karolíny Světlé do Kouřimské ulice a dál k malému kruhovému objezdu. Kouřimská ulice v horní části je pro průjezd od čtvrtku otevřená.

V Pražské ulici by se mělo začít kopat opět příští týden
Kolín – Mnozí obyvatelé města si nemohli nevšimnout, že v aktuálně rekonstruované Pražské ulici se momentálně nepracuje. Jak město potvrdilo, práce skutečně neprobíhají podle harmonogramu, v těchto dnech by se mělo začít se zhotovením sond, které upřesní polohy inženýrských sítí, na základě sond předpokládá zhotovitel začátek výkopových prací na kanalizaci příští týden. Pokud by nebyl dodržen konečný termín dokončení prací, může město uplatit vůči stavební firmě sankce, jež dosahují téměř 40 tisíc korun za každý den po nedodržení termínu.

Zájmové organizace dostanou 300 tisíc korun
Plaňany – Zastupitelstvo schválilo vyhlášení programu na podporu zájmových organizací. Částka pro rozdělení je pro letošní rok 300 tisíc korun. Žádat lze do konce července.