Jsou jimi revitalizace centrálního městského parku sever, rekonstrukce komunikace pro pěší v Hálkově ulici a revitalizace a obnova rybníku Benešák. Řeč přijde samozřejmě také na velkou rekonstrukci průtahu městem, kterou připravuje Středočeský kraj a původně měla začít už po Velikonocích.

Do Kolína přijeli žáci z Řecka, Bulharska či Španělska

Kolín – Základní škola Ovčárecká v Kolíně přivítala v rámci výměnného pobytu projektu Erasmus žáky ze Španělska, Řecka, Bulharska a Lotyšska. Do města přijeli na necelý týden, ubytovaní jsou v rodinách žáků. Návštěvu přivítal v obřadní síni radnice také starosta Vít Rakušan.

Bude se diskutovat o podobě nově vznikající čtvrti

Český Brod – V pořadí druhé veřejné projednávání budoucí podoby a vybavenosti nové čtvrti zvané zatím pracovně Cukrovar se uskuteční ve středu 22. května od 18 hodin v obřadní síni českobrodské radnice na Husově náměstí. Aktuální studii a harmonogram plánované nové výstavby v této lokalitě představí a na všechny otázky příchozích budou odpovídat jak zástupce investora, tak také projektant.

Mostek mezi obcemi se rozšíří o půl druhého metru

Doubravčice - Po dohodě s Krajskou správou a údržbou silnic se podařilo společně se sousedními Štíhlicemi domluvit rozšíření mostku mezi oběma obcemi o 1,5 metru. Důvodem je plánované propojení obcí chodníkem, který zajistí větší bezpečnost chodců.