Na cestující čekají na trati výluky ve dvou úsecích

Kolínsko – Do středy 19. června do 13.55 hodin je výluka na železniční trati v úseku Pečky – Kouřim. Všechny vlaky jsou nahrazeny autobusy, které jedou výlukového jízdního řádu. Do pátku vždy od 8.30 do 16.30 hodin na cestující čeká výluka také v úseku Tuklaty – Rostoklaty. U osobních vlaků vlaků ve směru Praha – Úvaly – Kolín je během výluky možné v zastávkách Tuklaty a Rostoklaty nastupovat a vystupovat pouze z prvních dveří vlakové soupravy.

Senátoři zavítali do Cerhenic

Cerhenice – Komise Senátu pro rozvoj venkova si za cíl svého výjezdního zasedání vybrala tentokrát městys Cerhenice. Zajímala se zejména o čerpání evropských dotací, zavítala například na stavbu školních dílen nebo do nedávno nově postavené mateřské školky. Vedení městyse členům komise ukázalo rovnou obě školky, jak novou, tak původní, kde nyní sídlí speciální školka pro děti s autismem. Senátoři kladně hodnotili zejména pozitivní fakt, že městys dotace skutečně čerpá.

Najde se zájemce o provoz plovárny?

Úvaly – Město hledá provozovatele zrekonstruovaného koupaliště, tedy zatím na zkušební provoz. Radnice již vyhlásila záměr na pacht, své nabídky mohou zájemci zasílat do 28. června do 12 hodin. Město počítá i s tím, že se žádný zájemce nepřihlásí. Pokud by se tak stalo, bude lhůta pro podání nabídek prodloužená do poloviny července. Na tuto sezónu by mělo fungovat zatím „jen“ koupaliště, s dokončením zázemí se počítá na příští sezónu. Obyvatelé Úval o rekonstrukci dlouho zavřeného koupaliště velmi stáli, ve městě se kvůli rozhodnutí, zda plovárnu opravit, uskutečnilo i referendum.