Městys kompletně opravuje osvětlení
Cerhenice – V městysi i obcích, které do jeho správy spadají, tedy v Cerhýnkách a Radimku, se rozjela kompletní rekonstrukce veřejného osvětlení. Nová světla budou ledková, dostatečně svítící a zároveň šetřící elektrickou energii. Celkem se bude obnovovat 306 světelných bodů včetně nových stožárů, osvětlovacích těles a stožárových elektrovýzbrojí. Opravovat a modernizovat se budou také podzemní napájecí sítě a rozvaděče. Hotovo už je z velké části v Cerhýnkách a Radimku, podchod pod tratí v Cerhenicích získal nová led svítidla, kolem právě dokončené nové mateřské školy je už osvětlení také zrekonstruováno a doplněno. V současné době se kompletně vyměňují kabely na celém průtahu Cerhenicemi, tedy v části ulic Nádražní, Na Vinohradech, Náměstí Míru, Východní a 1. máje.

Dotykové panely budou hned tři
Úvaly – Radnice s obyvateli města řeší, kam by nejraději umístili tři plánované nové interaktivní úřední desky. Bude se jednat o dotykové LCD panely, kde kromě úřední desky zájemci naleznou i informace o městě, o aktuálních či plánovaných událostech, informace o kulturních a společenských akcích apod. Panely by samozřejmě měly být na nejvíce frekventovaných místech, a tak radnice vytipovala lokalitu nádraží, prostor před radnici na náměstí Arnošta z Pardubic a před Billu na Nových Slovanech. Pokud by měl kdokoli z obyvatel další nápad, vedení města ho uvítá.

Obec se přihlásila do klání o wi-fi
Poříčany – Obec se zaregistrovala do projektu s názvem WiFi4EU. Jeho cílem je zajistit obyvatelům i turistům na veřejných prostranstvích a ve veřejných budovách přístup k bezplatnému wi-fi připojení. Obce a města z celého území Evropské unie v tomto projektu soutěží o vouchery v hodnotě patnáct tisíc euro, které využijí například na instalaci wi-fi hotspotů a dalšího vybavení. První vlna žádostí byla kvůli technickým problémům zrušená a nová bude otevřená zanedlouho, konkrétně už v září. Poříčanská radnice se ale nevzdává a zkusí se přihlásit znovu, přestože šance na úspěch nejsou úplně velké. Podle předběžných odhadů by se na česká města a obce mohlo dostat zhruba s patnácti poukázkami.

Za Štěpnicí vznikají nové byty
Cerhenice – V lokalitě Za Štěpnicí úspěšně pokračuje výstavba nových bytů. Hrubá stavba je hotová, pracuje se na interiérech. Byty buduje soukromý developer společně s městysem a bude možné je jak zakoupit, tak v nich bydlet v nájmu. „Ne každý má na hypotéku, ale každý má právo slušně bydlet,“ říká starosta Marek Semerád. Za Štěpnicí vzniknou byty 1+kk, 2+kk a 3+kk. Jak starosta Semerád doplnil, díky státní dotaci v nich bude regulovaný nájem, to znamená maximálně 58 korun na metr čtvereční. Kolaudace další etapy je naplánovaná na konec listopadu.