Zakryté značky od nádraží zmizí

Zakryté dopravní značky na okraji parkoviště před vlakovým nádražím v Kolíně co nevidět zmizí. Při výstavbě autobusového terminálu město počítalo, že by tam mohlo být několik vyhrazených stání buď pro Správu železniční dopravní cesty nebo další stání pro zákazníky České pošty. Ani jedna organizace o to ale nakonec neprojevila zájem, takže parkovací místa budou použitelná pro běžné, placené parkování. „Svislé dopravní značení bude odstraněno,“ potvrdil místostarosta Michal Najbrt.

Začalo studium arboristiky, účastníci budou sázet stromy

V prostorách podnikatelského inkubátoru Cerop v areálu kolínského zámku byl slavnostně zahájen třetí ročník studia arboristiky. Účastní se ho přes pět desítek lidí z Čech a Slovenska. Ti se pustili do studia, které trvá deset měsíců, obsahuje samozřejmě i praktické kurzy, ale také možnost získat české i evropské certifikace. V rámci praktické části budou účastníci společně s odborem životního prostředí 18. října na Spálence sázet 30 ovocných stromů.

Nové autobusové přístřešky jsou už nainstalované

Nové autobusové přístřešky nechalo město Kolín umístit na několika zastávkách, kde chyběly nebo už notně dosluhovaly. Dva v Masarykově ulici a po jednom Na Výfuku, v Kutnohorské ulici, v ulici Antonína Kaliny a Na Louži. „Přístřešky už jsou všechny nainstalované, dodláždění a doplnění výplní bude nejdéle v těchto dnech,“ informoval místostarosta Michal Najbrt. Celkem přístřešky vyšly na 660 tisíc korun.

Rozepři v obchodě řešila policie, padly i výhrůžky

Kumulace policistů a policejních vozů překvapila v pátek kolemjdoucí ve Veltrubské ulici v Kolíně. Jak vysvětlila policejní mluvčí Martina Fejfarová, v jednom z obchodů došlo ke slovní rozepři. Podle našich informací měly padnout i výhrůžky.