Sucho se projevuje na alejích
Cerhenice – Městys vyjel zavlažit vloni vysazené aleje. „Původně jsme mysleli, že budeme zalévat až v létě, ale je opravdu sucho,“ poznamenal starosta Marek Semerád. Cisterna s vodou se tak objevila například směrem na Dobřichov.

Přes Lžovice už projedete
Lžovice – Uzavírka kvůli rekonstrukci silnice skončila, jízdní řády autobusových linek číslo 230021 a 230025 se tedy vrací do normálu. Průjezd obcí Lžovice bude ještě omezen, ale již pouze na světelnou signalizaci.

Dočasně omezí provoz registru historických vozů
Kolín – Provoz registru historických vozidel pro Středočeský kraj na oddělení evidence vozidel odboru dopravy MěÚ Kolín bude od 17. května do 8. června kvůli pracovní neschopnosti částečně omezen.

Nový bezdrátový rozhlas bude potřeba ještě vyladit
Poříčany – Nový bezdrátový rozhlas už je namontovaný, bohužel prvotní nastavení hlásičů se na mnohých místech ukázalo jako nevyhovující, obyvatelé zaznamenali několik hluchých míst, kde není rozhlas slyšet srozumitelně nebo vůbec. Nyní je rozhlas ve zkušebním provozu, který potrvá do konce května. Po tuto dobu obec prosí o informace o nedostatcích, aby se rozhlas mohl dále ladit. Celý systém postupně projde odzkoušením, v rámci kterého bude provedena i úprava nasměrování a hlasitosti jednotlivých hlásičů, aby se kvalita přenosu zlepšila. Starý drátový rozhlas již není v provozu, nefunkční staré hlásiče tedy na obec není třeba oznamovat.