Kouřim uvidí lidé v televizi v USA
Kouřim – Historické město Kouřim se opět blýskne na televizních obrazovkách. V Kouřimi totiž natáčela česko americká televize Czech-American TV, a to za účelem propagace města Kouřim v zahraničí, a tedy i posílení cestovní ruchu ve městě. Kouřim se objeví ve vysílání v 60 městech USA a na internetu. Dva desetiminutové dokumenty v angličtině budou vysílány do dubna příštího roku. Představí se v něm zajímavé turistické cíle Kouřimi, jako je samozřejmě kostel sv. Štěpána s podzemní kryptou, přilehlá zvonice, lokalita Staré Kouřimi a další.

Plánuje se další etapa vodovodu
Stříbrná Skalice – Vedení obce připravuje další etapu výstavby vodovodu. Tentokrát se bude týkat lokality Flarinka. Obec už zveřejnila výzvu firmám k předložení nabídek na provedení stavebních prací. O zadávací dokumentaci požádalo šest společností, nabídku nakonec zaslaly jen dvě. Zastupitelstvo na svém posledním zasedání odhlasovalo uzavření smlouvy s pražskou firmou, která práce nabízí za necelých 2,4 milionu korun. Druhou firmou, která nabídku zaslala, byla společnost ze Zásmuk a práce nabízela za tři miliony korun.

Kvarta Gymnázia Kolín sklízí úspěch s videopohlednicí
Kolín – The lure of London or rather Kolín? To je název videopohlednice z Kolína, kterou natočila kvarta kolínského gymnázia. A sklízí s ní úspěchy. Získala nominaci do třech nejlepších videí v celostátní soutěži Send a postcard v kategorii 8. a 9. tříd. Nahrávka vznikla pod vedením vyučující Markéty Seidlové a velký podíl na ní má také Jan Figar, který spravuje Televizní a rozhlasové studio. Celostátní soutěž je v angličtině a jejím cílem je podporovat rozvoj komunikativních dovedností v angličtině, tvůrčí nadání žáků i učitelů. Žáci se učí řešit problémy i rozvíjet týmovou spolupráci. Soutěž pomáhá také rozšířit použití video techniky jako jazykové učební pomůcky.

Každý může říct, jak by si představoval městský park
Český Brod – Městský park by si zasloužil postupnou obnovu. Město hodlá nechat vypracovat studii na revitalizaci, k tomu ale potřebuje znát názory obyvatel, jak by si park představovali, co by v něm chtěli změnit, jakou funkci by podle jejich mínění měl plnit. Na sobotní akci Feneg bude mít město svůj stánek, kde se každý, kdo má zájem, může zúčastnit ankety na téma park, nebo se zapojit do diskuzí, které budou probíhat od 14 a 16 hodin.

Děti se přestěhují do nové školky už od září
Cerhenice – Výstavba nového objektu mateřské školy postupuje podle harmonogramu. Malí žáčci do něj z původní školky přesídlí už po letních prázdninách. Školka bude mít oproti původním prostorám rozšířenou kapacitu, takže by měla uspokojit požadavky všem rodičů na umístění dítěte do školky. Ještě těsně před otevřením si zbrusu novou budovu budou moci prohlédnout všichni zájemci z řad veřejnosti při Dnu otevřených dveří.

Děti zachytí hledáčkem krásy Podlipanska
Podlipansko – Místní akční skupina Podlipansko vyhlásila fotografickou soutěž pro děti do 15 let na téma krásy Podlipanska. Zaměření fotosoutěže je na památky, přírodní krásy a zajímavosti regionu Podlipanska pohledem dětského fotografa. Fotografie lze posílat až do 20. září. Do textu je třeba připsat název fotografie, místo, kde vznikla, jméno autora, jeho věk a bydliště. Zaslané fotografie vyhodnotí odborná porota. Vybrané snímky pak budou zveřejněné v kalendáři Podlipanska na příští rok. Autoři nejlepších snímků budou odměněni poukázkou na fotografické zboží v hodnotách dva tisíce, tisíc pět set a tisíc korun.