Dobrovolníci opět vyrazí uklízet okolí od odpadků
Pečky – Obyvatelé města se letos už posedmé zapojí do celorepublikové akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko, kterou organizuje Český svaz ochránců přírody. Dobrovolníci se společně pustí do úklidu v sobotu, ale je možné využít i další dva dubnové víkendy, kdy bude odpad mimo město odvážet správa a údržba silnic a Povodí Labe. Stačí jen tři dny předem nahlásit místo úklidu, zda budou potřeba rukavice, jaké velikosti, počet pytlů apod. Po úklidu je potřeba opět oznámit místo uložení nasbíraného odpadu včetně odhadu jeho množství. Vhodné je přidat i informaci o počtu dobrovolníků nejlépe s fotografiemi. Kontaktní osobou je Věra Růžičková z městského úřadu.

Plánují další vítání občánků
Plaňany – Městys plánuje další vítání občánků. Tentokrát se bude jednat o děti narozené vloni a letos. Slavnostní setkání se uskuteční 19. května v obřadní síni úřadu městyse. Radnice proto prosí rodiče, kteří mají zájem zúčastnit se vítání občánků, aby se nejpozději do konce dubna přihlásili na úřadě u Lady Urbanové.

Spěšné vlaky do Velkého Oseku nahradí autobusy
Kolínsko – Od pondělí do soboty se bude opravovat trať Poděbrady – Velký Osek – Chlumec nad Cidlinou. Rychlíky budou nahrazeny v úseku Chlumec nad Cidlinou – Poděbrady autobusovou dopravou podle pravidelného jízdního řádu. U vlaku R 950 bude mimořádný přestup v železniční stanici Hradec Králové hlavní nádraží. Spěšné vlaky budou nahrazeny v úseku Chlumec nad Cidlinou – Velký Osek a opačně autobusovou dopravou podle výlukového jízdního řádu. Proto nepojedou spěšné vlaky v úseku Kolín – Velký Osek a opačně. Cestující budou moci využít z Kolína osobní vlaky Kolín – Praha Masarykovo nádraží s dřívějším odjezdem. „Pro návazné spojení z Velkého Oseka do Kolína využijí vlakové spojení osobními vlaky Praha Masarykovo nádraží – Kolín,“ dodal mluvčí Českých drah Petr Pošta.

Městští radní přijedou zasedat do školy na Šťáralku
Kolín – Obyvatelé Šťáralky oslovili radnici se zájmem, aby nejen do příměstských částí, ale i do jejich čtvrti zavítalo výjezdní zasedání městské rady. To se proto uskuteční v pondělí od 17 hodin v učebně obchodní školy. Přijedou nejen radní, ale i vedoucí odborů, aby s obyvateli Šťáralky diskutovali.

Místostarosta představí lidem postup prací u Bartoloměje
Kolín – Tradiční prohlídka města se starostou Vítem Rakušanem se uskuteční v neděli od 14 hodin. Sraz zájemců je před radnicí na Karlově náměstí. Bude se jednat o prohlídku nejdůležitějších kolínských památek, místostarosta Michael Kašpar představí v rámci procházky aktuální stav rekonstrukce okolí chrámu sv. Bartoloměje i cíl, kam přeměny směřují. Na konci prohlídky čeká na účastníky překvapení.

Pod Velkým vrchem budou v úterý pokládat asfalt
Český Brod – Oprava silnice v ulici Pod Velkým vrchem v úseku od Zborovské po Slezskou se plánuje na úterý 10. dubna. Protože se bude pokládat asfalt, nebude možné ulicí projíždět. Radnice zároveň žádá řidiče, aby vyparkovali v celé šíři silnice, přilehlých vjezdů a chodníků. Přístup pro pěší po chodnících bude během prací zachovaný.