Stavební úřad bude jinde 

Kostelec n. Č. L. – Z důvodu plánované rekonstrukce bude kancelář stavebního úřadu od prvního srpnového dne dočasně přesunutá do zasedací místnosti v prvním poschodí budovy Městské úřadu.

Silnice bude uzavřená

Červené Pečky – Úplná uzavírka čeká od pondělí na řidiče na silnici III/33356 před obcí Dolany. V místě se bude stavět protierozní opatření. Uzavírka je dlouhá asi 300 metrů a počítá se s uzavřením do 27. srpna. Určená je objízdná trasa. Na křižovatce III/12555 a III/33356 rovně směrem na centrum Červených Peček, před náměstím vlevo přes Malou Vysokou. Před obcí Hořany vlevo zpět do Dolan. Objízdná trasa je obousměrná a měří zhruba tři kilometry.

Komisaři míří do Lhoty

Kostelní Lhota – Dnes zavítají do Kostelní Lhoty evropští odborníci na zeleň, v rámci soutěže Entente Florale Europe 2017 – Evropská kvetoucí sídla, do které se Kostelní Lhota nominovala úspěchem v soutěži Vesnice roku. Připraven je bohatý program s ekologickou tematikou pro děti i dospělé, který začíná hodinu po poledni. Od devatenácti hodin se komisaři setkají s občany vesnice, o třicet minut později začne hrát skupina Paragraf 2002. Připravena je i Elvis Presley show se známými hity. Slavnostní den ukončí ohňostroj. 

Přichystali výlet pro děti 

Libodřice – Obec připravilo pro děti výlet do Obřího akvária v Hradci Králové. Zájemci se mohou hlásit na obecním úřadě. Kromě akvária bude na programu také návštěva Fajn parku v Chlumci nad Cidlinou a slíbená je také zastávka v oblíbeném rychlém občerstvení. Zájezd je naplánovaný na 18. srpna. Na své si přijdou také ostatní obyvatelé obce. Pro dospělé je připravený zájezd na výstavu Země živitelka, a to 24. srpna v 6 hodin.