S Jaroslavem Duškem si popovídáte v hotelu
Kolín – Hotel Theresia zve všechny v sobotu 24. února na setkání a povídání s hercem Jaroslavem Duškem, který je známý nejen svým dramatickým uměním, ale také alternativním životním stylem, v němž spousta lidí nachází svoji inspiraci. Právě o něm bude vyprávět i od 16 hodin v tomto kolínském hotelu. Vstupenky jsou rozděleny na dvě cenové sekce. Do atria vyjdou na 300 Kč, na pavlač pak na 150 Kč. Třetina peněz z utrženého vstupného pak půjde na charitativní účely.

Hormonální jógová terapie je dostupná v Kolíně
Kolín – Seminář Hormonální jógové terapie, který vede certifikovaná lektorka Michaela Zouharová, se bude konat 23. a 24. února v kolínském wellness centru Relax me. Kurz má naučit celou sestavu, jež má zajistit hormonální rovnováhu u žen starších třiceti pěti let. Je podle lektorky účinnou prevencí a pomáhá i při potížích spojených s klimakteriem, inkontinencí, bolestivou menstruací, ale údajně i zabírá na problémy s plodností. Kapacita kurzu pro páteční a sobotní termín je 3 až 7 osob. Cena za dvě setkání je 2500 Kč. Více informací najdete na webu studia relaxme.cz.Odečty vodoměrů jsou naplánovány na únor
Plaňany – Od 22. února až do konce měsíce včetně víkendu budou v této obci probíhat odečty vodoměrů. V případě, že nebude některý z obyvatelů v tuto dobu k zastižení, stačí když ponechá zapsaný aktuální stav vodoměru na přístupném a viditelném místě.

Na Čertovce bude přechodně upravené dopravní značení
Čertovka – Z důvodu pokládky kabelového vedení dojde v období od 20. února do 30. dubna k dočasné úpravě dopravního značení na místní komunikaci v této obci i k částečnému omezení provozu na této silnici. Pracovní plocha a výkopy budou v době provádění prací zabezpečeny proti pádu chodců.

V Zásmukách se pořádá velikonoční tvoření
Zásmuky – K velikonoční tvořivé díle je možné připojit se dne 28. února v rámci akce Městské knihovny Zásmuky, která nese název Dílničky pro šikovné ručičky. Kreativní setkání tu pravidelně trvají od 16.30 do 18.30 v Půjčovně městské knihovny. Akce je vhodná pro rodiče s dětmi a zopakuje se ještě 26. března.

Pečky už mají termín zápisu budoucích prvňáčků
Pečky – Rodiče, které letos povedou své předškoláky k zápisu do první třídy Základní školy Pečky na Třídě Jana Švermy, si už můžou pro tuto událost vyhradit termín 4. dubna mezi 12 a 17 hodinou a 5. dubna mezi 12 a 15 hodinou. Zápis se uskuteční v učebně číslo 9 v přízemí nové budovy školy.

Na pochod do Klánovic zve turistický klub
Kolín – Na pěší pochod Klánovickým lesem, který se uskuteční v režii Klubu českých turistů Lokomotiva z Kolína ve středu 21. února, je možné připojit se na Hlavním nádraží v Kolíně. Pojede se osobním vlakem, jehož odjezd je v 8.20, ve stanici Kolín Zastávka je pak možné přistoupit v 8.23. Trasa pochodu bude dlouhá přibližně deset kilometrů.