Proberou komunitní plán i třeba senior taxi
Český Brod – Jednání skupiny Senioři a lidé se zdravotním postižením v rámci projektu Komunitní plánování sociálních služeb na území ORP Český Brod se uskuteční v pondělí 5. únoraod 10 hodin v zasedací místnosti u obřadní síně v budově městském úřadě. Příchozí se seznámís celým projektem komunitního plánování sociálních služeb, s harmonogramem jednotlivých činností, budou jmenování členové pracovních skupin a hovořit se bude také o univerzitě třetího věku a senior taxi.

Na Osobnost Kolína jsou navrženi tři lidé
Další ročník Osobnosti Kolína se rozjíždí. Spolková rada Kolína na své lednové schůzi nominovala na výroční cenu pro Osobnost Kolína za rok 2017 trojici kandidátů: gynekologa a porodníka Jiřího Dvořáka, překladatelku Olenu Kobyshchan a dispečera Jiřího Mazucha. Udílení ceny má v Kolíně letitou tradici. Laureát za loňský rok bude v pořadí již sedmadvacátým. Úřadujícím laureátem je nyní Jiří Šafařík, před ním to byl Jindřich Synek, Jan Dufek, Jarmila Pavlíčková, Miroslav Uher, Miroslava Jouzová, Miroslav Horáček či Aleš Zahajský.Další kurz sebeobrany pro ženy startuje už 8. února
Kolín – Kurz sebeobrany pro ženy, který pořádá město ve spolupráci s policií, se pomalu blíží. Uskuteční se v rámci projektu Bezpečný Kolín již pošesté a díky podpoře od ministerstva vnitra z programu prevence kriminality je zdarma. Kurz bude uveden teoretickým setkáním, na které budou navazovat praktické lekce. Uskuteční se během měsíců únor až duben. Úvodní setkání se koná 8. února od 9 do 21 hodin v prostorách 6. ZŠ Kolín.

Historické podzemí bude až do konce května uzavřené
Český Brod – Od ledna probíhá první etapa stavebních úprav historické budovy čp. 1 na nám. Arnošta z Pardubic. Z tohoto důvodu je do konce května pro veřejnost uzavřena galerie Šatlava i historické podzemí.

Vedení městyse s občany pobeseduje o územním plánu
Cerhenice – Pracovní beseda k tvorbě nového územního plánu se uskuteční v pátek 2. února od 17 hodin v environmentálním centru. Na besedě se dozvíte, proč se územní plán zpracovává, k čemu slouží, jak ovlivňuje využití vašich pozemků a jak tvorbu územního plánu můžete ovlivnit vy sami. Pracovní beseda bude probíhat tak, že každý z přítomných bude zakreslovat do map podstatné záležitosti. „Připomínky a podněty našich obyvatel mohou tvorbu územního plánu výrazným způsobem ovlivnit,“ říká starosta Marek Semerád.