Vozidla na 3,5 tuny to budou muset vzít poněkud delší oklikou, a to z Peček po silnici II/329 přes Radim a Plaňany, dál po silnici I/12 směr Kolín a silnici I/38 přes Novou Ves I. Dále přes Pňov – Předhradí směr Poděbrady, tady vlevo a po silnici II/611 přes Pískovou Lhotu a dál po silnici II/329 přes Vrbovou Lhotu zpět do Peček. Oboustranná objížďka měří 38 kilometrů.

Linková autobusová doprava PID 426, 433, 498, 675 a 678 – autobusy pojedou po objízdné trase po místních komunikacích ulicemi V Kaštánkách, Letohradská, Hálkova a zpět po silnici II/329 po třídě Jana Švermy na Masarykovo náměstí, kde bude zřízena náhradní autobusová zastávka za zastávku Pečky, žel. Stanice.

Bezdomovec se uvelebil ve sklepě šestnáctipatráku

Kolín – Bylo krátce před osmou hodinou ráno, když na linku městské police volal domovník šestnáctipatráku, že se tam ve sklepě zase válí nějaký bezdomovec. Strážníci tam našli starého známého narkomana, kterého řešili už mnohokrát. „Muž si musel okamžitě svůj „brloh“ a nepořádek uklidit a po sbalení všech svých věcí byl z prostoru domu důrazně vykázán,“ popsala mluvčí strážníků Helena Honkiszová.

Tentýž den odpoledne se na strážníky obrátil pro změnu řidič autobusu a tím, že na zastávce MHD v Legerově ulici se povaluje nějaký opilec. I tentokrát strážníci narazili na „starého známého“, problémového muže ze Slovenska, který byl probuzen a po dořešení události nasměrován na ubytovnu, kde má současný pobyt.

Schválili příspěvek na vybavení hasičů

Jevany – Zastupitelé odhlasovali příspěvek na dovybavení členů jednotky a sboru dobrovolných hasičů ve výši 101 tisíc korun. Peníze se použijí na nákup žebříku, savic, zásahových obleků, rukavic, přileb, svítilen apod. Současně zastupitelé odsouhlasili pět tisíc korun na akci Jevanský železňák, která se bude konat v sobotu 15. června na parkovišti u Jevanského rybníka. Je třeba zajistit dvě mobilních WC s umyvadly, která se využijí při navazující akci Paddleboard Contest vol. 6., jež bude na pláži rybníka tentýž den.

Pro občanku či pas bude možné si přijít i v úterý

Český Brod – Na pracovišti občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel Městského úřadu v Českém Brodě dojde k rozšíření úředních hodin. Od pondělí 20. května až do 3. července budou úřední hodiny rozšířeny takto: pondělí a středa 7.00 až 11.00 hodin a 12.00 hodin až 17.30 hodin, úterý 7.00 až 11.00 hodin.