Účastníci se dozvědí, co dělat při nenadálých zdravotních problémech, hovořit se bude také o požární ochraně. Další seminář je pak plánovaný na 11. června.

Bude se čistit celý průtah městem až do Štolmíře

Český Brod – Středočeský kraj bude zkraje příštího týdne čistit průtahové silnice Českým Brodem. Práce proběhnou v pondělí 27. května a v úterý 28. května vždy od 6 do 15 hodin. Jedná se o ulice Palackého, Suvorovova, Havlíčkova, Jungmannova, Tuchorazská, Žižkova, Žitomířská, Klučovská, Jana Kouly, Prokopa Velikého, Zborovská, Bylanská, Lstibořská, Školní a Českobrodská ve Štolmíři. Bylo by proto třeba, aby řidiči v uvedené době v těchto ulicích neparkovali.

Festival Kmochův Kolín bude mít další kelímky

Kolín – Přípravy na Kmochův Kolín stále postupují. K novince v podobě vratných kelímků, díky nimž by se mělo značně snížit množství odpadu po festivalu, přibudou ještě jedny kelímky. Město nechalo vyrobit ještě vlastní kelímky s kolínskými motivy. Budou k dostání v informačních centrech na Karlově náměstí a v ulici Na Hradbách. Tyto kelímky nebudou vratné, budou sloužit jako suvenýr pro návštěvníky letošního Kmochova Kolína.