Plaňanské čeká spousta investic

Výstavbu a rekonstrukci chodníků podél ulic Pražská a Tyršova mají v plánu v Plaňanech, kde se také v uplynulých dnech začalo s budováním obchvatu městyse. V současné době je již vybraný zhotovitel, chodníky by měly stát necelých 5 milionů korun. Kromě toho mají v Plaňanech v plánu také zateplit budovu úřadu městyse. Tento záměr je však teprve ve fázi žádosti o dotaci, která má v tomto roce příznivější podmínky pro žadatele než v předchozím roce. Místní čeká také rekonstrukce kanalizace v Husově ulici. 

Letní kino zpestří víkend

Kolín – Promítání letního kina v parku u Ztracené uličky pokračuje také v druhém prázdninovém měsíci. V srpnu je však promítání naplánované pouze na dva dny v týdnu, a to v pátek a v sobotu. První film, který mohou v srpnu diváci v letním kině spatřit, potěší hlavně hudební fanoušky. Kino pod širou oblohou uvede v pátek 4. srpna Lemmy forever. Druhý den, tedy v sobotu 5. srpna, si na své přijdou milovníci komedií v čele s Bridget Jonesovou. Těšit se můžete na nejnovější díl, a to Dítě Bridget Jonesové. Promítání začíná po setmění.

Bílkoviny tématem pořadu Hubněte zdravě na Regionu

Kolínsko – Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě pohovoří doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem o bílkovinách. Dozvíte se, co to bílkoviny jsou, kde jich je nejvíc a kde nejméně, jestli existují dobré a špatné bílkoviny nebo co v našem těle dělají. Mluvit se bude i o bílkovinné dietě. Se svými dotazy se do pořadu Hubněte zdravě můžete zapojit i vy – už dnes dopoledne na frekvenci 100,5 FM.