Z Karlově náměstí odvezli muže na záchytku

Kolín – Pozdvižení s policejními auty a vozidly záchranné služby zažilo v neděli odpoledne Karlovo náměstí. Vzhledem k lešení, které se před pár dny objevilo na domě U Zlaté štiky, se spekulovalo o pádu dělníka. Jak se ale později ukázalo, příčinou byl muž jevící známky opilosti a také agresivity. Proto zasahovala i policie. Muž nakonec putoval o pár ulic dál – na záchytku.

Na úvalském nádraží někdo nahlásil bombu

Úvaly – Úvalské nádraží mělo poněkud neobvyklý a rušný začátek víkendu. Muselo být kompletně uzavřené. Anonym totiž nahlásil umístění výbušného systému v soupravě RegioJet. Po kontrole policistů a pyrotechnika byl zhruba za dvě a půl hodiny opět obnoven plný provoz.

Projednají pasport místních komunikací i oslavy výročí

Tuklaty – Od 18 hodin se v pondělí v klubovně sboru dobrovolných hasičů koná další schůzka zastupitelů. Budou hovořit o projektech v obci, o prázdninovém provozu školky a její účetní závěrce, o pasportu místních komunikací nebo o programu a rozpočtu oslav letošních výročí obcí Tuklaty a Tlustovousy. Na programu jednání jsou i připomínky k první aktualizaci územního plánu, ukončení nájmu rybníka v Tuklatech nebo záměr využití areálu bývalé fary.

Na programu mají kanalizaci

Vrátkov – Zasedání zastupitelstva se koná v pondělí od 18 hodin na obecním úřadě. Hovořit se bude zejména o splaškové kanalizaci a čističce, ale také o žádosti fotbalistů z Tuchoraze o finanční příspěvek nebo o letošním prvním rozpočtovém opatření.