Značku polabského regionálního produktu mohou získat různé výrobky, ať už třeba řemeslné produkty ze dřeva, keramiky, skla, kovu, šperky, obrazy, krajky, textilie, upomínkové předměty, ale i fotografie a zejména také zemědělské a potravinářské produkty - mléko, sýry, maso, víno, pivo, pečivo, ovoce, zelenina, nápoje, přírodní léčivé produkty, čaje, výrobky z proutí, slámy, včelí produkty či bylinné kosmetické přípravky.

Obec má první návrhy znaku a vlajky

Vrbčany – Obec představila občanům první návrhy znaku a vlajky Vrbčan. Kdo má zájem zapojit se do vytvoření znaku, může vedení obce kontaktovat s připomínkami a náměty. Než dojde ke schválení konečné podoby znaku a vlajky, bude svolána veřejná diskuze.

V návrzích znaku se objevuje atribut vrby, od které pochází název obce, knížecí čepice jako odkaz ke kostelu sv. Václava a samozřejmě nemůže chybět odkaz na legendu o praporci sv. Vojtěcha. Všechny návrhy obec vyvěsila na svých internetových stránkách.

Ve Štolmíři a Liblicích nyní odkalují vodovodní síť

Český Brod – Dva dny bude ještě pokračovat odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě. Tentokrát se pracuje v částech Liblice a Štolmíř. Místy se může stát, že bude v potrubí nižší tlak nebo bude voda z kohoutku zakalená.

Bude se hovořit o dotaci na zachytávání vody

Polepy – Zájemci o dotaci na zachytávání a využívání dešťové vody se mohou zúčastnit setkání s pracovníky Státního fondu životního prostředí, které se bude konat ve čtvrtek od 17 hodin ve spolkové místnosti obecního úřadu. Dotace je určena pro majitele rodinných domů.