Během podzimu by se měl investor stavby - Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje - vysoutěžit dodavatele prací, jejich vlastní zahájení by tedy čistě teoreticky mohlo být příští rok na jaře.

Město prodalo pozemek pod Kolárkou

Kolín – Město Kolín schválilo prodej pozemku pod Kolárkou. Společnost Prostor požádala o odkoupení, kdysi totiž stavěla na městském pozemku. „Je to stejné, jako když prodáváme lidem pozemky pod bytovými domy. Samozřejmě nemáme zájem mít pozemek pod Kolárkou,“ řekl starosta Vít Rakušan.

Znalecký posudek udal cenu přes dva tisíce za metr, celkem cca 1,5 milionu. „To se Prostoru zdálo hodně, předložil oponentní posudek asi o půl milionu nižší. Ten jsme ale vůbec nereflektovali, prodávalo se podle našeho oficiálního odhadu,“ dodal místostarosta Michael Kašpar.

Opravuje se hned v několika ulicích

Kolín – Aktuálně se v Kolíně opravuje Moravcova a Březinova ulice. V Nerudově ulici už vodohospodářské sdružení opravilo vodovod, nyní se přepojují přípojky, což by mělo být hotové přibližně do týdne. Hned poté nastoupí firma, kterou vysoutěžilo město na rekonstrukci silnice a chodníků. Na Zálabí se začalo opravovat v Písečné ulici, téměř hotovo je v Brankovické, kde se dělá kanalizace. Probíhá také oprava kanalizace v ulici Horského.

Mezi Štolmíří a Černíky se uzavře silnice

Štolmíř/Černíky – Kvůli opravě povrchu silnice bude v týdnu od 10. do 16. června uzavřená silnice mezi obcemi Štolmíř a Černíky. Objízdná trasa povede přes Břežany II, Rostoklaty, hlavní silniční tah I/12 a v Českém Brodě ulicemi Žižkova a Žitomířská. Délka objížďky je něco přes deset kilometrů.