Nově přibyl další autobus, který odveze lidi z divadla
Kolín – Na žádost obyvatel zavedla radnice další spoj městské autobusové dopravy. Někteří lidé totiž volali po tom, aby jezdil další autobus večer tak, aby ho šlo využít pro cestu z divadla. Po skončení večerního představení už se tedy mohou pohodlně dostat domů městskou autobusovou dopravou ze zastávky Banka směr sídliště ve 21,05 a 21,43 hodin linkou č. 3 a ve směru Zálabí ve 21,20 a nově i ve 21,40 hodin linkou č. 1.

Pojízdná prodejna nově funguje v Chrášťanech
Chrášťany – Od 12. února mají možnost využívat občané obcí Chrášťany, Bylany a Chotouň pojízdné prodejny potravin, která do obcí zajíždí každou středu od 12 hodin. První stanoviště je v Chotouni a poslední v Bylanech.

Jarní prázdniny vyplní v Kouřimi programy pro děti
Kouřim – Během období školního volna, které připadá na Kolínsku na příští týden, mají děti možnost strávit dopoledne společně a zábavně díky logickým i sportovním hrám, které pro ně město připravilo. V pondělí 26. února se bude konat na radnici v 9 hodin turnaj v pexesu, 27. února ve stejný čas a na stejném místě turnaj v piškvorkách. Následně se 28. února přesune program do sportovní haly, kde se od 9 hodin uskuteční turnaj ve fotbalu. Na 1. března od 9 hodin je ještě připravený zápas ve florbalu.

Do konce února je povinnost zaplatit poplatky
Starý Kolín – Do konce února platí pro obyvatele Starého Kolína povinnost uhradit jednorázové poplatky za komunální odpad na rok 2018 ve výši 500 korun, které se vztahují na všechny obyvatele trvale hlášené ve městě. Poplatek je možné po dohodě s úřadem rozdělit na dvě splátky, přičemž druhá půlka se pak bude vybírat do konce srpna tohoto roku. Zároveň platí povinnost uhradit poplatky ze psa pro letošní rok. Pro jejich zaplacení je poslední možný termín až na konci března, platí se jen za psy starší tří měsíců.

Pečky hledají náhradu za zubařku, současná končí
Pečky – Ke konci února 2018 ukončí stomatologickou praxi ve Zdravotním středisku Pečky zubní lékařka Jana Mikšovská. Náhradu za odcházející doktorku obec zatím hledá. Ordinace bude uvolněná k dalšímu pronájmu, jehož poskytovatelem je město Pečky.