„Samotná cyklověž je stavebně hotová, úspěšně prošla testováním a je připravena k provozu. Bohužel dokončovací práce v bezprostředním okolí cyklověže, tedy výstavba přístupového chodníku k vrátkům do areálu společnosti ČEZ a terénní a sadové úpravy, nabraly mírné zpoždění,“ vysvětlila mluvčí kolínské radnice Iva Blümelová s tím, že vydání kolaudačního souhlasu je samozřejmě podmíněno bezvadným dokončením všech součástí stavby.

Vznikl téměř hodinový film o Gustavu Frištenském

Cerhenice/Kamhajek – Na světě je nový, téměř hodinový filmový dokument o slavném českém zápasníkovi Gustavu Frištenském. Uvede ho Česká televize v úterý 7. května ve 20.50 hodin na programu ČT2. Gustav Frištenský se narodil před 140 lety, 10. května 1879 na Kamhajku.

„Dědeček Gustava Frištenského se tam přestěhoval z Cerhenic a podle nepotvrzené legendy se Gustav narodil v Cerhenicích, kam jeho rodiče přijeli na návštěvu příbuzných,“ popsal cerhenický starosta Marek Semerád. Aby pak Gustav získal takzvaný domovský list, uvedli rodiče místo narození Kamhajek patřící ke Křečhoři. Dokument o Gustavu Frištenském bude mít reprízu ještě 8. května v 16.50 hodin.

Oprava průtahu má další termín

Pečky – Rekonstrukce průtahu městem, tedy ulice J. A. Komenského, Masarykova náměstí a třídy Jana Švermy bude podle posledních informací zahájena 20. května. Původní termín byl těsně po Velikonocích. Kraj však akci dočasně odložil. S pracemi bude souviset uzavření průjezdu kolem vodárny, příjezdu a parkování u nádraží a dojde i k přesunu autobusových zastávek na Masarykovo náměstí. O termínu těchto záležitostí bude radnice předem informovat.

Zákaznické centrum odpadů bude v úterý zavřené

Kolín – Kancelář zákaznického centra odpadů v budově Ceropu bude v úterý 7. května uzavřená. Důvodem je školení zaměstnanců městského úřadu.