Vodárna a její přestavba se představí po celé zemi

Kolín – Rekonstrukce vodárenské věže z chátrající takřka ruiny na funkční rozhlednu je přihlášená do aktuálního ročníku výstavy Má vlast cestami proměn. Ta bude mít slavnostní zahájení v květnu v Praze, odkud poputuje po celé republice. Roční návštěvnost kolínské vodárny se nyní pohybuje kolem šesti a půl tisíce lidí. Věžový vodojem měřící 45 metrů slouží jako rozhledna od září 2015.

Díky nové výstavbě vznikly v městysi dvě nové ulice

Cerhenice – Výstavba nových bytů v městysi pokročila, a vznikly tak dvě nové ulice. První vede od Velimi k zadnímu vjezdu do cukrovaru a uprostřed odbočuje nalevo k novým bytům a napravo k bývalému rybníku Hvězda. Nyní dostala jméno U Hvězdy. Druhá má tvar podkovy a týká se bytů samotných. Jmenuje se Za Cukrovarem.

Kolín žádá o dotaci na další kamery i na tzv. jehlomat

Kolín – Město žádá o dotaci na pět projektů v rámci programu prevence kriminality ministerstva vnitra. Jde o projekty za bezmála 600 tisíc korun. Radnice by ráda rozšířila kamerový systém, a to o kamery na rohu ulic Pražská a Na Hradbách, Karolíny Světlé a Kouřimské. Také letos by se měl uskutečnit kurz sebeobrany pro ženy. Třetím projektem je aplikace tzv. jehlomat, který by umožnil provázání veřejnosti, terénních pracovníků a městských strážníků při hledání odhozených injekčních stříkaček. Čtvrtým projektem je interaktivní výstava Drogy – tanec se smrtí, která by měla oslovit především žáky druhého stupně základních škol. Pátým projektem je Bezpečnost seniorů v domě s pečovatelskou službou, kterým by mělo přibýt tísňové tlačítko na požární hlásič.

Nově si lze nechat odvézt azbest

Polepy – S novou službou pro své občany přišla radnice v Polepech. Zajistila možnost svozu azbestového odpadu z jednotlivých domácností. Kdo nemá jinou možnost zlikvidovat odpad s obsahem azbestu, stačí, aby se přihlásil na obecním úřadě, kde mu odvoz zprostředkují. Jen je třeba odpad zabalit tak, aby z něj nelétaly prašné částečky, které jsou zdraví škodlivé. Pak už oprávněná společnost přijede k domu a po zaplacení příslušné částky azbest naloží a odveze.