Žádosti o vyjádření mohou být zasílány elektronickou poštou. V případě žádostí o vyjádření lze využít vyjadřovací portál. V tištěné formě lze dokumenty zaslat poštou. Až do odvolání budou uzavřena také všechna místa pro platbu za vodné, stočné a teplo. Pro tyto úhrady lze využít bezhotovostní převod nebo platby na České poště.

Na webových stránkách www.energiekolin.cz jsou k dispozici veškeré potřebné formuláře a kontakty. K vyřízení požadavků mohou zákazníci využít kontakt na zákaznickou linku 844 244 777, případně své žádosti zasílat poštou na adresu: Energie AG Kolín a.s., Legerova 21, 280 02 Kolín III. Havarijní linka je 800 778 833.

Poplatek za psa můžete zaplatit později

Nestihli jste v této těžké době ještě uhradit poplatek ze psa, nebo jste si na to prostě celkem pochopitelně nevzpomněli, protože jste se spíše snažili zajistit si zásobu veterinárních přípravků? Nevadí. Správce místního poplatku dává tímto všem občanům města Kolína na vědomí, že poplatek zaplacený po posledním březnu nebude považován za pozdní úhradu. Poplatek můžete přijít uhradit klidně až po ukončení nouzového stavu.

Zavírá zákaznické centrum i veřejné WC

V souvislosti s aktuální situací se v Kolíně ruší blokové čištění komunikací. Uzavírá se veřejné WC v Zámecké ulici. Bylo uzavřeno zákaznické centrum AVE Kolín. Sběrná místa jsou dočasně uzavřena. Kontejnery na velkoobjemový odpad budou nadále umístěny ve stávajících místech a navíc budou umístěny velkoobjemové kontejnery před vstupem do sběrných míst  v ulicích Jateční, Na Svobodném a Mnichovická. Jde o dočasné náhradní řešení. Dané opatření je vhodné jak z důvodu omezené možnosti pohybu lidí, tak s ohledem na pracovníky sběrných míst, kteří jsou v převážné většině v důchodovém věku.

Kolín bude šít roušky

Kolín se snaží nedostatek ochranných pomůcek vyřešit po svém. „Pomocí šikovných a ochotných dobrovolníků a zakoupením látky se budeme snažit v co nejkratší době ušít co nejvíce ochranných roušek. Ty budou následně předány policistům, hasičům a ostatním, kteří při své práci jsou nejvíce ohroženi,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Ruší se zápisy na prvních tříd

Ve všech kolínských základních školách se ruší zápisy do prvních ročníků, které měly proběhnout v termínu 2. a 3. dubna. O náhradním termínu budou rodiče budoucích prvňáčků informováni na webových stránkách jednotlivých škol.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník