V městysi se úklidová brigáda ke Dni Země tradičně koná v tento den, tedy 22. dubna, letos ale došlo k posunu. Den Země totiž připadá na Velikonoční pondělí, a tak se dobrovolníci pustí do úklidu už v tuto sobotu. Sraz je v devět hodin na keltském hřišti. Pytle na sběr odpadků jsou zajištěné, s sebou stačí vzít rukavice a dobrou náladu.

Nepoteče voda, před domy bude přistavená cisterna

Český Brod - Kvůli pracím na vodovodním řadu nepoteče obyvatelům domů č. p. 1039, 1307 a 890 v ulici Bedřicha Smetany v Českém Brodě ve čtvrtek 18. dubna voda. Odstávka je plánovaná od sedmi hodin rádo do jedné hodiny po poledni. Náhradní zásobování pitnou vodou zajistí cisterna před domem č. p. 1307.

Obyvatelé se vyjadřují k novému krajinnému plánu

Starý Kolín – Obec zpracovává krajinný plán. Jedním z důvodů se souběžné zpracování komplexních pozemkových úprav katastru obce. Krajinný plán by měl poukázat na problémy v krajině a navrhnout jejich řešení. Netvoří ho ale jen odborníci, nýbrž také ti, kteří v krajině žijí, tedy obyvatelé obce. Pro ně radnice připravila dotazník, který mohou vyplnit v internetových stránkách obce.