Po instalaci panelů naučné stezky a interaktivních prvků z Lesního světa město plánuje zadat ještě také zpracování geolokační hry, která návštěvníky celou stezkou provede.

Seznámí obyvatele s plánem sociálních služeb

Obyvatelé města a obcí ze správního obvodu Českého Brod se mohou seznámit s návrhem komunitního plánu sociálních služeb při jeho veřejném projednání, které se uskuteční v úterý 12. listopadu od 17 hodin v radničním sále informačního centra na náměstí Arnošta z Pardubic. Přijít může každý, kdo se chce vyjádřit k sociálním službám ve městě a v okolním regionu nebo ho třeba zajímá, co město v této oblasti plánuje.

S cílem zmapovat potřeby celého území správního obvodu obce s rozšířenou působností začalo město vloni s dvouletým projektem komunitního plánování sociálních služeb. V rámci tohoto projektu vznikal při setkávání pracovních skupin návrh komunitního plánu sociálních služeb na období let 2020 až 2024.

Ve stejný den otevřou dvě hřiště

Hned dvě hřiště se nyní chystají na otevření. První je nové workoutové hřiště ve Velkých Chvalovicích, o jehož vybudování obyvatelé rozhodli v hlasování o participativním rozpočtu města. Otevírat se bude v úterý 12. listopadu v 16.30 hodin.

Dalším hřištěm je obnovené hřiště v areálu venkovního sportoviště v Pečkách. Byla opravena běžecká dráha, na vnitřním hřišti je nově položena umělá tráva, vyrovnány nerovnosti, nainstalováno bednění a částečně obnoveny sítě. Otevírat se bude také v úterý 12. listopadu od 16 hodin.

Počasí přeje, čisticí stroje vyjedou i na sv. Martina

Počasí zatím stále přeje, a tak pokračuje v Kolíně i blokové čištění komunikací. Na sv. Martina se bude pracovat v ulici V Břízách od Bezručovy po Tyršovu, v úterý 12. listopadu se bude pokračovat od Tyršovy po Benešovu. Ve středu 13. listopadu čisticí stroje vyrazí na parkoviště Centrum, ve čtvrtek 14. listopadu do Příčné ulice a v pátek 15. listopadu na Husovo náměstí směrem od Havelcovy ulice.

Kolínští radní se chystají do Sendražic

Na pondělí 18. listopadu od 17 hodin je naplánované veřejné setkání a diskuse s občany v rámci výjezdního jednání kolínské rady města v Sendražicích v tělocvičně školy.