Další uzavírka se chystá od 2. března do 15. června, kdy se bude jednat o avizovanou velkou rekonstrukci Klenovecké ulice, rozdělenou na několik etap.

Další nádoby budou v létě

Obyvatelé v Kouřimi dostali žluté a modré nádoby na svoz plastů a papíru. Další popelnice budou k dispozici v červenci. Po domluvě se svozovou firmou je možné papír nadále odkládat i v krabicích.

Křižovatka se otevře za týden

V rámci výstavby kanalizace v Kostelci nad Černými lesy měla být křižovatka ulic Na Skále a Lázeňská již od soboty průjezdná, kvůli počasí se ale práce posunuly o týden. Radnice žádá řidiče, aby zaparkovanými auty neblokovali stavbu.

Začne oprava komunikací Pod Velkým vrchem

V Českém Brodě v části ulice Pod Velkým vrchem se chystá rekonstrukce povrchu vozovky a chodníků. Je tedy třeba počítat s dopravním omezením. Jedná se o úsek od křižovatky se Slezskou ulicí po křižovatku s Moravskou ulicí. V termínu od 17. února do 1. dubna dojde k rekonstrukci chodníků, od 23. března do 30. dubna pak za úplné uzavírky proběhne rekonstrukce vozovky.

Ženy se zdokonalí v sebeobraně

Kouřimské ženy se zdokonalí v sebeobraně. Jak se na ulici ubránit útočníkovi je totiž náplní bezplatného kurzu, který se uskuteční 25. a 27. února vždy od 15.30 do 17:30 hodin v hale Základní školy Miloše Šolleho (vstup zadním vchodem). S sebou je vhodné vzít si sportovní oblečení, ručník a láhev vody. Seminář sebeobrany pro ženy a dívky složený z teorie i praxe se uskuteční pod vedením instruktora Milana Veselého. Minimální věk pro účast je patnáct roků. Na kurz je třeba se předem přihlásit.

Projednají školku i potok

Zateplení školky, vrtné práce v Limuzích, obnovu zeleně u rybníčku v Limuzích či revitalizaci potoka Bušinec budou zastupitelé obce probírat na své další schůzi v pondělí 10. února od 18.30 hodin.