Na vlakovém nádraží mohlo dojít k vážně nehodě
Kolín - K neštěstí na trati málem došlo ve čtvrtek 8. února v 11 hodin v kolejišti hlavního vlakového nádraží v Kolíně. Nákladní vlak totiž nestihl dobrzdit na určeném místě a přejel nářadí zaměstnanců Českých drah, které bylo v tu dobu na inkriminovaném místě odložené. Nehoda se ale naštěstí obešla bez zranění a ohrožení života, nezpůsobila ani žádné omezení provozu.

Nemocnice prodlužuje zákaz návštěv na všech odděleních
Kolín - Protože i v tomto týdnu nadále stoupá v výskyt akutních respiračních onemocnění, který vzrostl oproti minulému týdnu ještě o deset procent, rozhodla se Oblastní nemocnice Kolín prozatím prodloužit zákaz návštěv pacientů nemocnice na všech odděleních. V Nemocnici Kutná Hora a v Léčebně dlouhodobě nemocných Vojkov platí zákaz od dnešního dne.

Na novou zážitkovou aktivitu láká vodní svět
Kolín - Ve vodním světe v Kolíně si mohou zájemci pod dohledem instruktora vyzkoušet nově metodu hlubokého ponoru s kyslíkovým přístrojem. Podrobnější informace poskytnou organizátoři na e-mailu plaveckaskola@smsk.cz

Ovčáry svolávají veřejné zasedání zastupitelstva
Ovčáry - Starosta obce naplánoval spolu s obecním úřadem na pondělí 12. února veřejné zasedání zastupitelstva, které začne v 17.30 v zasedací místnosti Obecního úřadu Ovčáry. Diskutovat se bude o územním plánu obce, projednávat a schvalovat se pak bude veřejná zakázka malého rozsahu.

Pečecké spolky připravily pro všechny dva výlety
Pečky - V neděli 11. února se může kdokoliv přidat k vlastivědnému kroužku z Peček, který pořádá procházku po okolí Kolína a Nové Vsi. Odjíždí se ve 12.54 z nádraží v Pečkách a plánovaná trasa bude dlouhá asi 6 kilometrů. Další společnou akcí, která se nabízí pro libovolné zájemce, je výlet 15. února do Národního technického muzea v Praze. Z Peček se bude odjíždět v 8.41 hodin ráno.