„S ohledem na bezpečnost školáků nebude umožněn vjezd na parkovací plochu u Tesca od kostela, ale pouze z komunikace V Kaštánkách,“ doplnila starostka.

Zastupitelé budou řešit úpravnu vody a kanalizaci

Jestřabí Lhota – Od 18 hodin se ve středu 17. dubna na Obecním úřadě v Jestřabí Lhotě sejdou zastupitelé, aby projednali například nabídku prodej hasičské stříkačky od SDH Štítary, statický posudek na úpravnu vody, smlouvu s vybranou firmou na oprava technologie v úpravně nebo úvěr na čističku odpadních vod a splaškovou kanalizaci v obci. Budou také vybírat technický dozor na tuto akci a především rozhodovat o výběru dodavatele.

Kolínská chytrá klíčenka se líbila až na Taiwanu

Kolín – Město Kolín se zúčastnilo konference zaměřené na projekty Smart City na Taiwanu. Zástupci města konzultovali s odborníky z dalších více než 30 zemí z celého světa zejména inteligentní systémy na autobusové zastávky. Značnému zájmu se na konferenci těšila Kolínská chytrá klíčenka.

Městští strážníci i úředníci mají k dispozici elektrokola

Kolín – Tři elektrokola pořízená z grantového programu TPCA pro Kolínsko mají nyní k dispozici kolínští strážci pořádku. Na dvou elektrokolech budou moci obyvatelé Kolína vídat městské strážníky, jedno pak budou využívat úředníci odboru životního prostředí, kteří na něm budou vyrážet na kontroly.

Příští týden odstartuje blokové čištění komunikací

Kolín – Na Velikonoční čtvrtek, 25. dubna, se rozeběhne blokové čistění komunikací, a to na parkovišti Centrum. Následující den bude na řadě Slovenská ulice, na pondělí je v plánu úsek Okružní ulice od Tovární po Ovčáreckou, v úterý část od Ovčárecké po Veltrubskou a ve čtvrtek úsek od Veltrubské po Křičkovu ulici. Třetí květnový den se pak čištění přesune do Funkeho ulice v úseku č. p. 932 - 933.