Tentokrát se na kožní oddělení kolínské nemocnice opět dostavili pacienti všech věkových kategorií. Nejmladšímu pacientovi byly dva roky, nejstaršímu bylo 88 let. „Byly zachyceny čtyři případy maligního melanomu, tři případy karcinomu kůže a 25 pacientům bylo doporučeno odstranění pigmentového znaménka z preventivních důvodů,“ shrnula mluvčí nemocnice Stanislava Kubincová.

Podělí se se zástupci obcí o zkušenosti v oblasti smart

Kolín – Aktuální trendy rozvoje dopravních systémů a dopravní telematiky, reálná městská data z platformy Invipo či Kolín v mobilu. To jsou některá z témat, jimiž se bude zabývat středeční konference v oblasti Smart City. Tu zorganizovalo město pro zástupce měst a obcí Středočeského kraje.

Hovořit se bude také o koncepčním přístupu k řešení dopravy v klidu ve městech, o monitoringu zeleně ve městech nebo o výhodách a nevýhodách nízkonákladových senzorů pro měření kvality ovzduší. Nezapomene se samozřejmě ani na Kolínskou chytrou klíčenku.

Na trati Praha - Kolín jedou rychlíky odklonem

Kolínsko – Na trati Praha - Kolín kvůli opravnám v úseku Úvaly - Poříčany pojedou do čtvrtka 4. července královéhradecké rychlíky odklonem přes Lysou nad Labem se zastavením ve stanici Praha - Vysočany. Cestující jedoucí odklonem přes Lysou nedoplácí jízdné.

Do pátku platí pro autobusy výlukový jízdní řád

Libenice – Do pátku 17. května je kvůli uzavřené odbočce z Libenic na silnici I/38, kde se opravuje potrubí, výrazně omezena autobusová doprava. Platí výlukový jízdní řád.