V této chvíli má už obec na faře hotovou rekonstrukci topení a zateplení stropu, zbývá výměna vnějších oken a repase vnitřních. Předpokládané dokončení celého zateplení je do konce roku.

Zásmuky se prezentují novými předměty

Zásmuky – Novinkou mezi propagačními předměty Zásmuk jsou nyní pohlednice jednotlivých přilehlých obcí. Několik sad pohlednic, turistické známky, vizitky, karty, magnetky, knihy a další lze zakoupit na městském úřadě, v knihovně a během prázdnin i v zámecké výstavní síni.

Za Veigertovský dům získala architektka ocenění

Kolín – Architektka Irena Hrabincová získala druhé místo Ceny Klubu za starou Prahu za novostavbu v historickém prostředí. Nikoli však za dílo v Praze, ale v Kolíně. Oceněna byla přístavba hlavní budovy Regionálního muzea v Kolíně na Karlově náměstí, tedy Veigertovský dům.

V Tismicích zatím měřit nebudou

Tismice – Obec Tismice požádala město Český Brod o zřízení úsekového měření rychlosti na silnici II/113. Jednalo se především o úsek v okolí mateřské školy. Město bohužel nedokázalo vyhovět, s měřením v Tismicích se počítá až v dalších etapách, tedy po roce 2025. Prioritou je teď zvýšení bezpečnosti provozu na křižovatce zmíněné silnice s hlavním tahem na Prahu a na další křižovatce u čerpací stanice. I to mělo i pro Tismice přinést pozitivní výsledek.