Muži tekla z úst pěna

Kolín - V půl jedné odpoledne se na služebně kolínských strážníků rozdrnčel telefon. Na linku 156 volal muž, který u zálabské autobusové zastávce našel povalující se muže. Ti byli zřejmě opilí. Městští policisté se dostavili na místo a našli jednoho muže, který se klepal, měl u pusy pěnu a krvavé zranění na hlavě. Z jeho dechu byl cítit alkohol. Strážníci muži poskytli nezbytnou první pomoc a neustále s mužem komunikovali. Přivolali rychlou záchrannou službu a muž byl po jejím příjezdu převezený do nemocnice v Kolíně.

Kouřimští upozorňují své občany na vítr

Kouřim – Ještě dnes se může na území celé republiky vyskytovat silný vítr. Vedení města Kouřim upozorňuje s odvoláním na ČHMÚ všechny občany, aby si zabezpečili volně uložené předměty. Lidé by měli zajistit například květináče nebo zahradní nábytek, kteří mnozí již po zimě opět vyndali. Nejvhodnější je tyto věci uklidit do bezpečí. Lidé by se také vzhledem ke své osobní bezpečnosti neměli pohybovat v bezprostřední blízkosti starých budov. Tato opatření platí pro všechny občany, nejen pro město Kouřim.

Chtějí žádat o dotaci na opravu chodníku

Kostelec n. Č. l. – Rada města Kostelec nad Černými lesy doporučuje, aby zastupitelstvo schválilo podání žádosti o dotaci na projekt rekonstrukce chodníku v Pražské ulici (G. V. Sázavského). Jde o dotace z rozpočtu Středočeského kraje. Město by se na financování mělo také podílet. Při získání dotace však zaplatí jen pět procent z celkových uznatelných nákladů na projekt.