Mráz zbrzdil práce v Třídvorské ulici
Kolín - Kvůli mrazům se nepodařilo uvést do chodu frézu, která měla začít práce v Třídvorské ulici v Kolíně odfrézováním povrchy silnice. Zkrátka v ní zamrzala voda. Nyní už šly teploty nahoru, takže se práce rozjíždí. Průjezd vozidel budou v době opravy vodovodu, kterou provádí vodohospodářské sdružení, řídit kyvadlově semafory. Současně dochází tedy k uzavírce Tovární ulice, ale až za přejezdem. Objížďka vede ulicí Na Měkovině. Po opravě vodovodu přijde na řadu rekonstrukce kanalizace, která už si vyžádá celkovou uzavírku. Dojde k ní v závislosti na počasí pravděpodobně od 7. května. V Třídvorské ulici se bude pracovat ještě příští rok, kdy je pak plánovaná oprava povrchů a zároveň bude nynější křižovatka ulic Třídvorská, Tovární a K Vinici přebudována na bezpečnější křižovatku kruhového typu.

Zástupci Kolína jedou na vyhlášení Zlatého erbu
Kolín – Radnice dostala pozvánku na středeční slavnostní vyhlášení krajského kola již 20. ročníku soutěže Zlatý erb, tedy klání měst a obcí o nejlepší elektronické služby úřadu. Kolikátou příčku Kolín obsadil, zatím neví. „Ale lze předpokládat, že nejhůř třetí, když jsme dostali pozvání na vyhlášení,“ říká místostarosta Michael Kašpar. Do soutěže Kolín přihlásil svou raritu – Kolínskou chytrou klíčenku a také aplikaci Kolín v mobilu.

Ve středu startuje letošní sezónu svozu bioodpadu
Úvaly – S prvními březnovými dny startuje nová sezona svozu bioodpadů. Harmonogram bude stejný jako vloni, tedy v sudých týdnech ve středu a ve čtvrtek. První svoz se tak bude konat 7. a 8. března a následně s dvoutýdenním intervalem. Ve středu se budou vyvážet biopopelnice v radlické čtvrti, na Slovanech, na Hodově, V Setých, v Horoušánkách a část ulic v centrální části Úval (Horova, Na Ztraceném korci, Mánesova, Sovova, Na Spojce, Pod Tratí, Denisova, Vydrova, Smetanova, Bendlova stezka, Fügnerova, Tyršova, Husova, Arnošta z Pardubic, Komenského, Hálkova, Podhájí, Riegerova, 5. května, Dvořákova). Ve čtvrtek budou sváženy zbývající ulice, tedy převážně centrální část Úval. Svozové auto bude přijíždět už od páté hodiny ráno. 

Poplatek za psa je třeba uhradit do konce měsíce
Kolín – Poplatek ze psů je splatný do konce tohoto měsíce. Hradí se 200 korun ročně za každého psa v rodinných domech. V panelácích je to pak 500 korun ročně za prvního psa a 750 korun za druhého a každého dalšího psa. Sto korun na rok za každého psa platí důchodci.