Chtějí opravit zborcenou zeď

Kořenice – Kořeničtí jednali o opravě zborcené zdi. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 90 tisíc korun. Stavební práce budou provedené svépomocí nájemníky domu.

Pohovoří o aktualizaci střednědobého plánu

Nebovidy – Aktualizovat střednědobý výhled obce chtějí Nebovidští. Stejně tak jako téma vodovodu proberou také aktualizaci zastupitelé na svém jednání. To se uskuteční 6. června od 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Jednat budou o hřišti

Jestřabí Lhota – O možnostech získání fotbalového hřiště budou jednat zastupitelé obce. Hovořit budou také o olympiádě mateřských škol nebo o rozpočtovém opatření. Zasedání mají naplánované na 5. června od 18.30 hodin. 

Místo skládky bude les

Němčice – Celkem 7 tisíc stromků bylo vysazeno na bývalé skládce. Mezi stromy převažují borovice a duby. Obec již také zajistila sekání trávy mezi řádky a chemický postřik.

Potok není stoka

Výžerky – Vedení obce připomnělo občanům, že přímé vypouštění odpadních vod do podzemních vod je zakázané. Apelovali na místní, aby odpadní vody likvidovali dle zákona, protože jinak dochází k znečišťování vody v potoce a lidé se vystavují vysoké pokutě.

Opravy uzavřou hřiště

Jevany – Dětské hřiště nebude od 5. června do 10. července přístupné. Důvodem uzavření jsou nutné opravy. Po tomto datu budou moci rodiče s dětmi zrekonstruované hřiště opět plně využívat.