Bosá stezka na Zálabí je nově natřená a doplněná
Kolín – Bosá stezka za lávkou na Zálabí je připravená na jaro. Město nechalo jednotlivé prvky nově natřít, doplnit. Celkem je tam možnost vyzkoušet si na 40 metrech bosou chůzi po třinácti různých druzích povrchu, například v písku, štěrku, dřevu, slámě, kamenech, šiškách nebo mulčovací kůře. To chodidlům poskytuje spoustu hmatových a stimulačních vjemů a u dětí podporuje správný vývoj nožní klenby.

Mezi Kolínem, Českým Brodem a Prahou budou výluky
Kolínsko – Na železniční trati Praha – Kolín budou v pondělí a úterý výluky. V noci z pondělí na úterý (od 19 do 5 hodin) budou osobní vlaky s odjezdy z Prahy Masarykova nádraží do Kolína v 19:01, 19:31, 20:01 a 20:31 a také vlaky s odjezdy z Řevnic přes Prahu hl. n. do Českého Brodu v 18:38 a 19:08 projíždět zastávky Praha - Dolní Počernice a Praha - Kyje. Cestující do těchto zastávek můžou využít vlaků v opačném směru s přestupem ve stanici Praha - Běchovice bez doplatku jízdného. V pondělí od 20:30 do 23:59 bude výluka také v úseku Úvaly – Český Brod. Osobní vlaky s odjezdy z Českého Brodu do Prahy Masarykova nádraží ve 21:25 a 22:25 nebudou obsluhovat zastávky Rostoklaty a Tuklaty. V úterý od 19:00 do 23:59 bude výluka SŽDC v úseku Úvaly – Český Brod. Osobní vlaky s odjezdy z Českého Brodu do Prahy Masarykova nádraží v 19:08, 21:25 a 22:25 a také vlaky v opačném směru s příjezdy do Českého Brodu v 19:23, 19:53 a 20:23 nebudou obsluhovat zastávky Rostoklaty a Tuklaty. V obou případech musí cestující využit jiné vlaky.

Strážníci začali značit jízdní kola
Kolín – Městská policie začala označovat obyvatelům města jízdní kola, ale třeba také pomůcky typu invalidních vozíků jako prevenci proti krádeži. Dělá to pomocí speciální metody identifikačního forenzního značení, které je skryté a nelze ho padělat. Obsahuje originální kód. Strážníci značení provádí zdarma ve všedních dnech po předchozím telefonickém objednání. Mohou přicházet i mladí lidé od 15 let. Je třeba vzít s sebou samozřejmě předmět, který chce občan označit, občanský průkaz a doklad o nabytí předmětu. Na služebně městské policie se pak vyplní registrační formulář a průkaz registrace. Pokud není k dispozici doklad o koupi, pak také čestné prohlášení o nabytí předmětu, a souhlas se zpracováním osobních údajů. Kola či jiné pomůcky jsou pak k vyzvednutí cca druhý den.

Pohovoří o legiích i osudech legionářů
Český Brod – Přednáška spojená s diskuzí k 100. výročí vzniku republiky na téma československých legií se uskuteční v pondělí od 17 hodin v tělocvičně gymnázia. Přednášet bude Marek Skýpala, člen Jednoty Československé obce legionářské v Českém Brodě. Hovořit se bude na téma vznik legií v Rusku, Francii a Itálii, o problematice vojenské přísahy, o činnosti legií, jejich návratu do ČSR i o osudech legionářů. Zítra dopoledne pak na přednášku naváže pietní shromáždění u pamětní desky francouzského legionáře Bedřicha Nezavdala.