Možnost parkování je hned nedaleko u „kamenného“ kina. Příchod do letního kina pak bude opět boční brankou ze Ztracené uličky.

Chystá se bydlení až pro tři tisíce lidí

Český Brod – Radnice v Českém Brodě jedná s investorem projektu v areálu bývalého cukrovaru o podmínkách spolupráce na bytové výstavbě, kde by mohly najít nových domov až tři tisíce obyvatel. Řeší se podoba celé oblasti, měla by vycházet z územní studie Liblické předměstí. Důležitou otázkou je také finanční příspěvek stavebníka na veřejnou, dopravní a technickou infrastrukturu města, mluví se také o konkrétní vybavenost včetně sportovišť a koupaliště.

Svezou nebezpečný i velkoobjemový odpad

Veltruby – Svoz nebezpečných a velkoobjemových odpadů se uskuteční v sobotu 25. května ve Veltrubech od 15.25 do 16.00 hodin v prostoru hlavní silnice u obecního úřadu a v Hradišťku I. od 16.10 do 16.30 hodin před prodejnou Jednoty. Odpad musí být předán osobně posádce svozu, nelze ho na daných místech předem nechávat.

V Českém Brodě přibudou dvě jednosměrky

Český Brod – Městská rada v Českém Brodě rozhodla o zavedení jednosměrného provozu ve Vítězné ulici, a to ve směru z Žitomířské do Masarykovy ulice. Totéž se bude týkat Jungmannovy ulice v úseku mezi Tuchorazskou a Havlíčkovou ulicí ve směru od Tuchorazské. V obou případech jsou důvodem problémy s dodržením průjezdné šíře komunikace. Parkování bude možné vždy po jedné straně ulice.

Chystají revitalizaci Výmoly

Úvaly – Město Úvaly spolu s Povodím Labe, městským architektem a komisí životního prostředí chystá revitalizaci toku Výmoly. Díky ní by Úvaly měly získat pěkné nábřeží s promenádou a také prostorem pro odpočinek. V současné době je celý projekt připraven pro získání územního rozhodnutí, které by mohlo být hotové ještě letos.