Koncem měsíce začne oprava kruhového objezdu
Kolín – Od 26. února začne rekonstrukce kruhového objezdu na křižovatce ulic Masarykova a Tyršova. Stávající okružní křižovatka, která je zhotovena pomocí betonových svodidel typu City Blok, bude odstraněna a vznikne nová trvalá okružní křižovatka. Následně dojde k opravě povrchu komunikace od této okružní křižovatky ke křižovatce Masarykova a Bezručova. V průběhu rekonstrukce povrchu bude přerušen provoz autobusových zastávek Masarykova, Masarykova I a II a Benešova. Objízdná trasa městské autobusové dopravy bude vedena ulicemi Bezručova, Dělnická a Družstevní.V Ratibořské ulici začínají stavební práce
Kolín - Po opravě vodovodu v Ratibořské ulici v Kolíně přicházejí na řadu stavební úpravy. Dojde k rekonstrukci mezi křižovatkou s Vávrovou ulicí a křižovatkou s ulicí Prokopa Velikého. Odvodnění bude zajištěno pomocí příčných a podélných spádů do stávajících uličních vpustí a částečně se bude dešťová voda vsakovat i do okolní zeleně. Vzhledem k nízkým podélným spádům bude doplněn ještě mikroštěrbinový odvodňovací žlab. Projekt počítá i s rekonstrukcí veřejného osvětlení. Hotovobude dokončena do konce dubna.

Kolín v pondělí navštíví francouzský velvyslanec
Kolín – V pondělí 19. února v dopoledních hodinách navštíví město Kolín Roland Galharague, velvyslanec Francie v České republice. Nejprve jej přivítá starosta spolu s vedením města, dalším programem návštěvy je prohlídka městem, pan velvyslanec následně pokračuje na oficiální setkání v automobilce TPCA. Společně s Rolandem Galharaguem Kolín navštíví také Pierre Farineau, zástupce vedoucího obchodního oddělení velvyslanectví, a Florian Lafitte, zástupce agentury Business France.

Městys slavnostně přivítá další malé občánky
Škvorec – Městys chystá další slavnostní vítání občánků, které se uskuteční ve čtvrtek 8. března od 16.30 hodin v obřadní místnosti radnice. Do řad obyvatel Škvorce budou slavnostně přivítány děti narozené od dubna do prosince loňského roku. Účast na vítání občánků by rodiče měli nahlásit do 21. února na matrice. Jinak není třeba vyplňovat žádný formulář, nevybírá se samozřejmě ani žádný poplatek.